690 680 960

Świdnik: Kolejny pieszy potrącony przez pociąg

Dzisiaj rano w Świdniku po raz kolejny doszło do potrącenia pieszego przez pociąg. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek rano w Świdniku. Przed godziną 6 rano na wysokości hali targowej pociąg osobowy relacji Lublin – Chełm potrącił mężczyznę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja

Poszkodowanym okazał się 72-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności wypadku.

2017-12-08 23:54:59
(fot. ilustr. lublin112.pl)

21 komentarzy

 1. Pociąg raczej na chodnik nie wjechał .Jak wlazł na tory to go potrącił …jakby wlazł na jezdnię to potrącił by go samochód …co tu ustalać i dochodzić ,,,ukarać za stwarzanie zagrożenia i niech się cieszy ze żyje

 2. Ciężko było dziadkowi ocenić odległość albo przecenił szybkość nóg:)

 3. Grabarz samotnie wychowujący dzieci

  Jestem pełen podziwu dla starszego pana, w tym wieku i udało mu się umknąć spod mojej łopaty

  • kierowca eM Pe Ka

   Nie doceniasz sprawności staruszków – ja obserwuję ich wyczyny codziennie, np. ledwo wlecze sie taki o lasce, aż serce boli patrzeć na jego męki, ale jak podjadę mu tylnymi drzwiami pod szanowny pysk, ten, przed chwilą prawie trup, laskę pod pachę i biegiem do przednich.
   🙂

   • wszyscy się uśmialiśmy, a teraz pokaż nam wszystkim swój „szanowny pysk”

   • Coto kuźwa miało być żart?! Puknij się w czerep kolego. Będziesz kiedyś też stary jak dozyjesz. Miej szacunek do ludzi starszych. Ty kierowczyno. Kiedyś trafisz na odpowiednią osobę.

 4. …pewine pociąg pojawił się dosłownie znikąd…;) czy lokomotywa była trzeźwa…?

  • Procedury nakazują obligatoryjne badanie trzeźwości maszynisty jako uczestnika zdarzenia, stąd zdanie o ustalaniu okoliczności zdarzenie.
   Strach myśleć co by czekało maszynistę, gdyby „nachuchał” alkoholu w alkomat.

  • „Czym cię denerwują maszyniści? – Ignorowaniem pieszego” 🙂

 5. Maszynista – to bandyta torowy !!!! Skoro widział mężczyzne na torach – nawet jak ten nie miał pierwszeństwa – to nie daje mu prawa do potrącenia człowieka !!! Bandyta – slepy i głuchy !!! Do więzienia !!! Zabrać uprawnienia i jeszcze niech płaci odszkodowanie !!!! Stop bandytom na torach !!!!

  • Ale ty jesteś kur… tepa weź zatrzymaj skład kilkudziesiecio tonowy przed człowiekiem na torach!!!!

   • Przecież to jawna prowokacja – w obronie biednych i skrzywdzonych kierowców, którzy zostali skazani za spowodowanie wypadku, a tak jak ten maszynista nie mogli nic zrobić.

  • zmień leki, lub lekarza…

  • Zgadza się. Nikt nie ma prawa do potrącenia człowieka. Wszyscy wiedzą do czego twoja aluzja ma prowadzić – ale jest ona mocno błędna. Maszynista zrobił wszystko co mógł, i przede wszystkim poruszał się prawidłowo i zachował się prawidłowo. To, że doszło do potrącenia nie wynika z jego winy lub błędu.
   A co wspomnianego przez Ciebie bandytyzmu drogowego – zgadzam się w 100%. Każdy kto bardziej lub mniej świadomie powoduje niebezpieczeństwo lub świadomie narusza zasady ruchu – powinien za to odpowiadać. A za spowodowanie wypadku (w wyniku rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa) powinien pójść do więzienia – jak to ma miejsce w wielu krajach – Polska jest wyjątkowo łagodna pod tym względem.
   Policja prokuratura zbada sprawę – okaże się czy maszynista jest winy tego potrącenia.

  • Co Twój wpis wnosi do dyskusji? Wielce prawdopodobne, że co któraś z ofiar potrącenia myślała dokładnie tak jak Ty: „że mi się to nie zdarzy, bo jestem idealny i nieomylny”
   Dlaczego myślisz o sobie, że Tobie kiedyś nie przytrafi się jakieś nieszczęśliwy zbieg okoliczności, który doprowadzi do tego, że znajdziesz się w niebezpieczeństwie.
   Kogo wolałbyś wtedy spotkać na swojej drodze? Uważnego i ostrożnego kierującego, czy bandytę drogowego, który zakończy Twój nieskazitelny byt?

  • To właśnie ja jestem tym maszynistą a ten pan chciał stracić życie.Do komentujących najpierw zastanówcie się jakie głupoty piszecie.Podziękowania dla wyrozumiałych .

 6. Pewnie wina maszynisty bo i tak miał pierszeństwo a nawet jak i nie miał to powinien się zatrzymać i ustąpić pieszemu.

  • Nie, nie wina maszynisty – bo, zrobił on to co mógł i do czego zobowiązują go przepisy. Wiec jaka w tym jego wina?Zobaczył człowieka na swojej drodze (bez znaczenia czy był to pieszy, czy człowiek w pojeździe na przejeździe) i
   rozpoczął hamowanie.
   Jeśli myślisz, że pierwszeństwo to prawo do rozjeżdżania ludzi to jesteś niedorozwinięty umysłowo.

   • Franiu to ironia. Do tych co zawsze uważają kierowców za jedynych winnych zdarzenia a sami nie mają PJ albo z samochodu używają sporadycznie ale są specjalistami od badania wypadków na forum.

  • Pociągi są wyposażone w rejestratory jazdy – szynowy tachograf wykaże „wściekliznę torową” jeżeli maszynista na takową choruje.

   • A ty chorujesz na wściekliznę komentarzową, inaczej ujmując trollujesz ile wlezie i też powinno to być zakazane

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie