690 680 960

W studni znaleźli bańkę z olejem przepracowanym. Woda została zanieczyszczona

Dzisiaj rano w Starościnie strażacy prowadzili akcję związaną z neutralizacją oleistej substancji, którą ktoś zanieczyścił studnię. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci.

We wtorek i godzinie 9:44 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wpłynęła informacja o bańce oleju pływającej w studni na jednej z posesji w Starościnie. Zadysponowani zostali strażacy z JRG w Lubartowie i OSP w Kamionce. Po przybyciu na miejsce przeprowadzono rozpoznanie i zabezpieczono miejsca zdarzenia.

– Stwierdziliśmy, że w głębokiej na 10 kręgów studni pływa bańka. Po wyciągnięciu próbki wody okazało się, że ta jest zanieczyszczona najprawdopodobniej przepracowanym olejem silnikowym. W związku z tym zadysponowano jeszcze dwie specjalistyczne grupy: ratownictwa wysokościowego oraz ratownictwa chemiczno – ekologicznego, obie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie – wyjaśniał nam mł. bryg. Jarosław Przysiadły z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Strażacy wypompowali wodę, wyciągnęli bańkę jak też wypłukali studnię. Na miejsce przyjechał również przedstawiciel lokalnego samorządu, który zapewnił dostawy wody dla zwierząt znajdujących się w gospodarstwie. Jest też potwierdzenie z sanepidu, że po długim weekendzie przyjadą inspektorzy i dokonają analizy wody, czy nadaje się ona do spożycia. Obecnie wodę pitną udostępnia sąsiad.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła też policja. Funkcjonariusze ustalają kto i dlaczego zanieczyścił wodę.

40

41

42

(fot. lublin112)
2017-05-02 18:00:07

6 komentarzy

 1. Ciekawe, chyba ktoś go nie lubi bo bańka sama do studni by nie wpadła.

 2. Oj durak to ty nie wiesz że raz na jakis czas nie które rzeczy dostaja nóg.

 3. tą wieś to powinni zaorać mega zacofanie

  • Wyprowadziłeś się i od razu chcesz zaorać?
   Jak znajdą tego idiotę, powinien ten olej dostać do picia zamiast wody.

 4. Jeśli sprawca zostanie ustalony to sędzia powinien ukarać ją 10 – letnim obowiązkiem oczyszczania rowów melioracyjnych na terenie gminy….

 5. Gdyby woda ze studni nie nadawała się do spożycia, możemy podjąć się wypompowania wody i oczyszczenia studni, w razie pytań zapraszam do kontaktu http://lubekoplus.com.pl/

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas