Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strona ukraińska nie odpowiada na pytania prokuratury. Śledztwo w sprawie rakiety w Przewodowie zawieszone

Śledczy prowadzący czynności w sprawie wybuchu rakiety w Przewodowie wykonali już wszystkie czynności. Brakuje jednak danych z Ukrainy, a nasi wschodni sąsiedzi od roku nie kwapią się, aby odpowiedzieć na wnioski prokuratury.

Prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie zdarzenia, jakie miało miejsce w połowie listopada 2022 roku w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Na teren punktu skupu zboża spadła rakieta. Eksplodowała przy samej przyczepie ciągnika rolniczego zabijając dwóch mężczyzn w wieku 60 i 62 lat. Pozostawiła też po sobie sporej wielkości lej.

Z relacji mieszkańców od samego początku wynikało, iż pocisk nadleciał od strony Ukrainy. Od Przewodowa do granicy jest zaledwie 7 km. Początkowo podejrzewano, iż zdarzenie mogło być związane z intensywnym atakiem rakietowym, jaki Rosja przeprowadziła na naszych wschodnich sąsiadów. Bombardowane było prawie całe terytorium Ukrainy, w tym również obszary przygraniczne.

Padały podejrzenia, iż rakieta została wystrzelona przez Rosjan. Zwłaszcza, że tego dnia skierowali oni na Ukrainę około stu pocisków. Część z nich nie trafiła w zamierzone cele. Szybko jednak pojawiły się informacje, że w Przewodowie eksplodował pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej. Wystrzelono go w celu ochrony terytorium przed rakietami rosyjskiego najeźdźcy. Po tym, jak nie sięgnął on celu, powinien ulec samozniszczeniu. Jednak tak się nie stało i zakończył swój lot w naszym regionie.

Śledczy zwrócili się w tej sprawie do kilku ukraińskich instytucji prośbę o przesłanie niezbędnych informacji. Pomimo upływu roku, jak też kolejnych próśb, nie udzieliły one odpowiedzi. Dziś prokuratura poinformowała, że „z uwagi na długotrwałą przeszkodę uniemożlwiającą dalsze prowadzenie postępowania polegającą na oczekiwaniu na wykonanie wniosków skierowanych o międzynarodową pomoc prawną” śledztwo zostało zawieszone.

32 komentarze

  1. Jakby nasza władza miała jaja to powinna się zrewanżować całkowitym milczeniem np. w sprawie blokady granicy.

  2. macie wdziecznośc i pomoc waszych tfuuu „braci”! i co wy na to lewaki, pełowcy, piswowcy, zieloni tęczowi itp element? nadal żal wam ich?

  3. Cza im więcej dać.

  4. Milczą bo co mają powiedzieć . „Chcieliśmy was Polaków wciągnąć w naszą wojenkę z kanapami” ?

  5. Podaję rozwiązanie:
    Wstrzymać wyjazd ciężarówek z uzbrojeniem i odloty z Jasionki w kierunku UA do czasu udzielenia odpowiedzi na zadane pytania. Gwarantuję, że po kilku dniach sami będą się dobijać z odpowiedziami.

    • Gwarantuje że po kilku dniach nasza granica z Rosją będzie dłuższa. Ale pewnie o to ci chodzi :/

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112