690 680 960

Strażnicy miejscy przygotowani do zimy. Pomogą w uruchomieniu pojazdu

Od kilku dni mamy kalendarzową zimę, choć na razie o silnych mrozach jeszcze nikt nie wspomina, to strażnicy miejscy z naszego regionu już są na nie przygotowani. Jak co roku, będą pomagać kierowcom, którzy mają problem z uruchomieniem silnika.

Silne mrozy zawsze są sporym wyzwaniem dla wielu pojazdów. Mające kilka lat akumulatory, w lecie radzą sobie bez problemu, w zimie zaś często odmawiają posłuszeństwa. Od kilku już lat strażnicy miejscy służą w tego typu przypadkach bezpłatną pomocą. Posiadają odpowiedni sprzęt, dzięki któremu w zdecydowanej większości przypadków są w stanie pomóc przy uruchomieniu pojazdu.

W naszym regionie usługi tego typu świadczą strażnicy miejscy m.in. z Lublina, Chełma, Świdnika czy też Białej Podlaskiej. Zmotoryzowane patrole wyposażone są w wysokiej klasy przewody rozruchowe, dzięki którym w kilka minut pojazd otrzymuje odpowiednią ilość prądu, pozwalającego na uruchomienie rozrusznika. Wcześniej należy zadzwonić do dyżurnego pod numer telefonu 986 i zgłosić awarię. W przypadku dużej liczby telefonów w tej sprawie, patrole wysyłane są zgodnie z kolejnością napływania zgłoszeń.

Jak wyjaśniają strażnicy miejscy, w poprzednich latach zdarzało się, że w Lublinie przyjmowano po kilkadziesiąt zgłoszeń każdego dnia. W Świdniku przez całą ubiegłoroczną zimę zanotowano 107 zgłoszeń od kierowców. W zdecydowanej większości interwencje tego typu przeprowadzane są na osiedlach, o pomoc proszą kierowcy pojazdów, które stały zaparkowane przez kilka dni. Pomoc w uruchomieniu pojazdów świadczona jest oczywiście bezpłatnie.

(fot. Straż Miejska Łęczna)
2017-12-25 18:25:47

14 komentarzy

  1. Może i odpalaja ale niszcza swoje akumulatory oraz w 99% to pojazdy benzynowe Steaży Miejskiej z silniczkami mizernymi jak i ich akumulatory wiec diesla co prad rozruchowy wysoki trudno odpalic no ale dobre i to tylko ze to wszystko na pokaz. ps. może agregaty bardziej badz silniki konkretne i akumulatory w nich!!?? zeby mieli;) przyklad np. ktos kto zleca jazde odpalenia diesla 2.0 i 2.5 silnikiem 1.2 benzyna to naprawde smieszy mnie to no ale jacy uczynni co chca kasy i jak pisza o instytucjach to żalosne.( grunt jak sie nie wydaje kasy swojej i chce sie zablysnac ) ot myslenie kierownictwa jak zwykle teoria z praktyka sie mija o to za panstwowe pieniadze !!! powodzenia !!!

  2. b.wielka żenada wstyd dla SM bo kierowca nie może sobie podladowac akumulatora. zaplacic 20zl taksowkarzowi lub kupić nowego akumulatora.niech Komendant SM płaci za te wyjazdy.a może sam korzysta z usług tej firmy????

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas