690 680 960

Strażacy z naszego regionu wspierają swoich kolegów z Ukrainy. Przekazali 14 wozów strażackich

Strażacy z jednostek OSP z terenu województwa lubelskiego przekazali 14 pojazdów gaśniczych, które trafią na Ukrainę. Będą wykorzystywane przez tamtejszych strażaków do działań związanych z ratowaniem mienia i życia.

Wraz z rozpoczęciem przez Rosję inwazji zbrojnej za naszą wschodnią granicą, strażakom z Ukrainy przyszło zmagać się z licznymi pożarami wywołanymi wybuchami rakiet i bomb. Z narażeniem własnego życia niosą też pomoc mieszkańcom, których domu zostały zniszczone przez najeźdźcę. Ogrom tego typu interwencji sprawił, że zaczęło im brakować sprzętu do działań.

Na reakcję strażaków z całej Polski nie trzeba było długo czekać. Od razu zaczęli przekazywać to, co ich koledzy najbardziej potrzebowali. Już pod koniec lutego na Ukrainę ruszyły ciężarówki wypełnione wężami pożarniczymi, prądownicami, motopompami, odzieżą specjalną, hełmami, rękawicami, butami specjalnymi, a nawet kamerami termowizyjnymi czy agregatami prądotwórczymi. Jednak to nie koniec. Brakowało bowiem również wozów strażackich.

Tutaj odzew także był bardzo duży. Łącznie na Ukrainę pojechało już ponad 100 tego typu pojazdów, często wraz z kompletnym wyposażeniem. Jeżeli chodzi o nasz region, to strażacy z jednostek OSP przekazali 14 samochodów. Część z nich ma już swoje najlepsze lata za sobą, jednak właśnie tego typu wozy są w obecnej sytuacji najbardziej pożądane. Wszystko dlatego, że ich budowa nie jest skomplikowana technicznie, dlatego też ewentualna naprawa będzie bardzo szybka, oraz podoła jej praktycznie każdy mechanik przy użyciu podstawowych narzędzi.

Co jednak najważniejsze, każdy z przekazanych wozów gaśniczych jest w pełni sprawny i od razu może być wykorzystywany do działań. Pojazdy mają w środę wyjechać z Lublina na Podkarpacie, skąd trafią już bezpośrednio do miejsc na Ukrainie, gdzie są obecnie potrzebne.

(fot. PSP zdjęcie ilustracyjne)

19 komentarzy

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas