Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy z Kozubszczyzny odebrali nowy samochód. Podobne wozy mają trafić do 36 jednostek z naszego regionu

Mającego już ponad 30 lat mercedesa zastąpił fabrycznie nowy pojazd na podwoziu Renault D16. Strażacy z jednostki OSP w Kozubszczyźnie w widowiskowy sposób przywitali nowy nabytek.

We wtorkowy wieczór do jednostki OSP Kozubszczyzna w podlubelskiej gminie Konopnica dojechał wyczekiwany od dawna nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to fabrycznie nowy pojazd na podwoziu Renault D16, który powstał w firmie z Bielsko-Białej zajmującej się budową pojazdów specjalnych. Wóz kosztował ponad 800 tys. złotych i został sfinansowany ze środków Gminy Konopnica, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz dotacji otrzymanej z budżetu państwa.

Pojazd, który posiada m.in. zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, dwuzakresową autopompę, linię szybkiego natarcia wodno – pianową, działko wodno – pianowe, system zraszaczy oraz wiele nowoczesnych rozwiązań został w widowiskowy sposób przywitany przez strażaków oraz mieszkańców.

 

 

Wraz z nowym wozem w kolumnie przejechali też strażacy z sąsiednich jednostek OSP w Konopnicy, Szerokim, Radawcu Dużym i Radawczyku Drugim. Nowy nabytek zastąpi mającego już ponad 30 lat mercedesa. Choć druhowie dbają o niego najlepiej jak tylko mogą, to jednak zaczyna on być coraz bardziej awaryjny. A w przypadku akcji związanych z ratowaniem mienia oraz życia, jest to niedopuszczalne.

Podobne zakupy przeprowadzono w ostatnich miesiącach dla 36 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie lubelskim. Na początku lipca na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 przy ul. Węglarza w Lublinie otrzymały one promesy na zakup samochodów ratowniczych. Wręczali je wicepremier Jacek Sasin, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz Prezes WFOŚiDW Paweł Gilowski.

Oprócz Kozubszczyzny dofinansowania otrzymały jednostki OSP: Trzeszkowice, Rejowiec, Swory, Radzięcin, Uchanie, Wierzchowiska Pierwsze, Rudnik, Samoklęski, Niedzieliska, Wielącza, Łęczna, Dąbie, Kowala Pierwsza, Witowice, Wylezin, Sławacinek Stary, Wola Uhruska, Rogóźno, Tarnawatka, Jamy, Moszenki, Bedlno, Stara Róża, Majdan Nepryski, Nowodwór, Ruszów, Dobryń Duży, Charlejów, Kryłów, Ruda, Źrebce, Wólka Rokicka, Osiny, Oblasy i Rossosz.

(fot. Mirosław Żydek/Wójt Gminy Konopnica)

15 komentarzy

 1. Widzicie, nie taki ten PiS zły, skoro nawet zaprzysięgłym PSLowcom funduje samochód. A czy druhy-łakomczuchy z Motycza też mogą na coś liczyć? Poza kolejną porcją karpia po strażacku, ma się rozumieć, to zorganizują sobie sami. Niektórzy to już by się chyba nie zmieścili do szoferki… Z ostrożności procesowej dodam, że w chwili wciskania przycisku „Opublikuj komentarz” jestem niepoczytalny z powodu intensywnej dezynfekcji całego organizmu.

  • Jednak taki zły, że trudno sobie wyobrazić gorszy. To tak, jakby pedofil dał dziecku czekoladkę, czyli nie taki zły…

   • Biedactwo… Dużo takich czekoladek musiałeś dostać w dzieciństwie, skoro teraz tyle jadu wylewasz…

 2. służby sie zbroją, do gaszenia gorących głów

 3. PSLowcom ? to niby tylko tym bedą gasić ? może to to pomysł PIS omijać szerokim łukiem , niech od sprzętu WOSP też gonić zarazę …

 4. …no ale coś im się nie podoba, skoro pozapalali race, znaczy się – protestują! 😀

 5. A kto dał na paliwo sąsiednim jednostkom? Tak sobie wyjechali jak na odpust? A nieupoważnione używanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych na drodze publicznej nikogo nie razi? Wieś tańczy, wieś śpiewa…

 6. tego lanosa to by sprzatneli co pod koniec jest…

 7. Gdyby Sasin nie przewalił 70 baniek na lewe wybory korespondencyjne, możnaby za to kupić 87 takich wozów. Drugie 87 za pieniądze na respiratory, których nie dostarczył lubelski handlarz bronią.
  PiS to złodzieje jakich mało…

  • Ależ oni kradną w imię wyższych racji, świętych wartości i patriotyzmu. To przez ich ręce czerpiaą dobra zwykli Polacy i Polki, przez ich gardła kosztują dobroci tego świata. A z tego polityków ten naród nie rozlicza, kupuje to w ciemno gadkę rządzacych.

 8. To teraz czas na OSP bez remizy czyli… Zemborzyce

 9. Pijany dziadek z wozu uwi@zanego do Palmy egipskiej.

  Kupcie sobie odstraszacz na myszy bo wam zjedz@ ten chinski żelazny wóz myszy z Motycza.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo