Strażacy z Bychawy znowu zastępowali pogotowie ratunkowe [TYLKO U NAS]

Nie minął miesiąc od pamiętnej akcji bychawskich strażaków, kiedy to z powodu braku karetki pogotowia pospieszyli na ratunek mężczyźnie, który dostał zawału serca. W ostatnią sobotę znowu interweniowali w podobnych okolicznościach.

Przebieg sobotniego zdarzenia wyglądał podobnie. O godz. 8.30 dyspozytor pogotowia z Bychawy odebrał zgłoszenie o tym, że przy ul. Szkolnej na chodniku leży starszy mężczyzna. Na miejscu nie było karetki pogotowia, ponieważ była wysłana do innego zdarzenia Dyspozytor skontaktował się z dyżurnym straży pożarnej, który od razu na miejsce zadysponował zastęp strażaków.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że 81-letni mieszkaniec Bychawy jest przytomny, lecz poczuł się słabo z powodu ataku astmy. Jak się okazało nie wziął rano leków zapobiegających takim dolegliwościom. Strażacy podali mu tlen i przetransportowali na izbę przyjęć szpitala w Bychawie – informuje Michał Badach z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Lublina.

Przypomnijmy. Podobną akcję strażacy z Bychawy przeprowadzili 6 marca b.r., kiedy to 65-letni mężczyzna wszedł do zakładu fryzjerskiego a po chwili stracił przytomność. Pracownica zakładu, podejrzewając zawał serca, wezwała pogotowie ratunkowe, lecz niestety karetka wyjechała w tym czasie do innego zdarzenia. Jako że przyjazd karetki z Lublina trwałby zbyt długo i na pomoc mężczyźnie mogłoby być za późno dyspozytorka skontaktowała się z dyżurnym straży pożarnej prosząc go o pomoc. Ten nie zastanawiając się nawet chwili zadysponował zastęp strażaków, którzy na miejscu byli już po minucie. Przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy strażacy podjęli akcję reanimacyjną ratując mężczyźnie życie.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności