690 680 960

Strażacy z Turzych Rogów chcą skuteczniej nieść pomoc. Potrzebują nowego sprzętu

Zapewniają bezpieczeństwo na sporym obszarze, jednak sprzęt którym dysponują, jest przestarzały. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Ochotnicza Straż Pożarna w Turzych Rogach jest jedną z trzech jednostek straży, które zapewniają bezpieczeństwo lokalnej społeczności we wschodniej części gminy Łuków. Oprócz ochrony przeciwpożarowej, ratują poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, czy też niosą pomoc w zdarzeniach losowych. Jak wiele podobnych jednostek, strażacy służą także mieszkańcom w wielu innych sytuacjach, nie związanych z działalnością ratowniczą.

Jak jednak wyjaśnia jeden ze strażaków Tomasz Turski, obszar których chronią obejmuje 15 miejscowości. Niestety żadna z okolicznych jednostek nie ma odpowiedniego sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Szczególnie jest to widoczne podczas większych zdarzeń, kiedy to strażacy wykazują ogromne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy, jednak przestarzały sprzęt im w tym nie pomaga, a wręcz czasami stanowi przeszkodę.

– Pomimo położenia blisko miasta Łuków i tym samym nie daleko komendy PSP duże zagrożenie występuje w sytuacji kiedy w tym samym czasie jest kilka zdarzeń w różnych częściach powiatu. Takie zdarzenia mają nieraz miejsce i wtedy żadna z tych jednostek nie dysponuje odpowiednim sprzętem zarówno ratownictwa pożarowego, technicznego jak i medycznego. Braki sprzętowe dotkliwe są w czasie występowania katastrof naturalnych – tłumaczy Tomasz Turski.

Dlatego też strażacy z Turzych Rogów postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać aż może kiedyś w przyszłości otrzymają lepsze wyposażenie. Rozpoczęli zbiórkę funduszy na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Mają świadomość, że dla wielu osób przekazanie funduszy na ten cel może stanowić problem, dlatego też apelują o przekazanie jednego procenta podatku. To nic nie kosztuje, a dla strażaków może zapewnić nowy sprzęt.

61

62

(fot. nadesłane)
2018-03-23 :40:48

5 komentarzy

 1. Bez przesady, ostatnio to tylko koty ratują … ot.

 2. Sprzetu w jednostkach nigdy za wiele. Moze osp bedzie cie wycinalo z samochodu? Ta sluzba powinna byc dofinansowana na maksa. Robią najpożyteczniejszą robote.

 3. Patriota empatyczny

  Niech robią zrzutę ci, którzy bezpośrednio są zainteresowani pomocą owych bezsprzecznie dzielnych strażaków.
  Mnie, mieszkańcowi Miasta Inspiracji jakoś to „gwiżdże”.

 4. Nie chcę być złośliwy, ale niech się zgłoszą do Waldemara Pawlaka z PSL, swojego prezesa. Jedna jego pensja pobierana na lubelskim lotnisku za pierdzenie w stołek, wielokrotnie przewyższy to, co uzbierają z 1%. Z kanapki za umowę gazową z kacapami, też mógłby coś odpalić.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas