690 680 960

Strażacy stworzyli kalendarz, środki z jego sprzedaży przeznaczą na nowy sprzęt

Kalendarz strażacki ma zapewnić druhom środki na zakup niezbędnego sprzętu. Druhom udało się znaleźć wielu sponsorów, którzy pomogli w jego przygotowywaniu, a następnie druku. Swój wkład w tę akcję włożyła też nasza redakcja.

Strażacy ze zlokalizowanej na granicy Lublina jednostki OSP w Konopnicy stworzyli kalendarz, który będzie rozprowadzany wśród mieszkańców. Jego cena nie została ustalona, gdyż jak zaznaczają druhowie, chodzi o to, aby każdy zainteresowany sam zadecydował, jaką kwotę może na ten cel przeznaczyć. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu. W tym przypadku chodzi o nowe hełmy, które zapewniają bezpieczeństwo w trakcie prowadzenia działań.

Każda jednostka OSP posiada własny budżet, ale zwykle środki te wystarczają jedynie na podstawowe wydatki, głównie na utrzymanie istniejącego sprzętu. Stąd też decyzja strażaków z jednostki OSP w Konopnicy, aby wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć kalendarz. Co więcej druhom udało się znaleźć wielu sponsorów, którzy pomogli w jego przygotowywaniu, a następnie druku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Konopnicy jest organizacją społeczną zrzeszająca osoby, które poświęcają swój czas i energię by nieść pomoc innym, niejednokrotnie narażając przy tym swoje zdrowie, a nawet życie. Druhowie wyjeżdżają do pożarów, wypadków samochodowych i wielu innych zdarzeń losowych. Wspierają różnego rodzaju akcje charytatywne, organizują festyny, pokazy, a także prowadzą działania na rzecz lokalnej społeczności.

Co ważne, strażacy – ochotnicy wszystko to czynią bezinteresownie. Owszem, otrzymują ekwiwalent za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, jednak jednogłośnie podjęli decyzję, aby fundusze te przeznaczać na zakup kolejnego wyposażenia, dzięki któremu jeszcze skuteczniej i sprawniej będą mogli działać.

Ochotnicza Straż Pożarna w Konopnicy została utworzona w 1962 r. i działa nieprzerwanie do chwili obecnej. W lutym 2016 r. wprowadzone zostały znaczące zmiany w składzie zarządu jednostki, co skutkuje dynamicznym rozwojem jednostki. Zaczęła ona prężnie działać, pozyskała nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Opel Movano, a także ciężki samochód gaśniczy marki Jelcz. Do tego dochodzi szereg wyposażenia niezbędnego w trakcie działań.

Strażacy nie ukrywają, że spore wsparcie oraz pomoc w rozwoju jednostki zawdzięczają Urzędowi Gminy Konopnica, sołtysom poszczególnych miejscowości, mieszkańcom oraz różnym instytucjom. Teraz strażaków wesprzeć może każdy, decydując się na zakup kalendarza. Oprócz dystrybucji bezpośredniej wśród okolicznych mieszkańców, będzie on dostępny w każdy poniedziałek w godzinach od 19.30 do 21.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy, a także na zamówienie, które można złożyć kontaktując się z druhami za pomocą ich profilu facebookowego.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Ile taki kalendarz ?

  • Wystarczy czytać ze zrozumieniem 😉
   „Jego cena nie została ustalona, gdyż jak zaznaczają druhowie, chodzi o to, aby każdy zainteresowany sam zadecydował, jaką kwotę może na ten cel przeznaczyć.”

 2. Ze zrozumieniem w nowy rok 🤔

 3. Nie norka a potworka

  To zrobili.. Faktycznie.

  Nie to, ze sie czepiam ale to 2 min wystarczy bu taki stworzyc. No tylko pisania tam chwile i jest.

  Koszt? Pewnie z 50 zl chco

  Ale co?

Kursy walut

 • USD 4.1964zł 0.07%
 • GBP 5.213zł 0.19%
 • EUR 4.4902zł 0.11%
 • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas