690 680 960

Płonęły śmietniki i sterta słomy. Kilkanaście interwencji lubelskich strażaków w noc sylwestrową

Blisko połowę mniej interwencji niż rok wcześniej, zanotowali lubelscy strażacy w noc sylwestrową. Co ważne, żadne ze zdarzeń nie miało związku z fajerwerkami.

W miarę spokojnie przebiegła noc sylwetowa dla lubelskich strażaków. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Babinie koło Bełżyc. Około godziny 1.40 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze sterty słomy zlokalizowanej w rejonie skrzyżowania z drogą do Matczyna. Na polu składowano kilka tysięcy kostek sprasowanej słomy.

W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej: z JRG w Bełżycach oraz z jednostek OSP Babin, Matczyn, Bełżyce, Chmielnik Kolonia, Pawlin i Strzeszkowice. Działania strażaków polegały na ręcznym przerzucaniu tlących się resztek i przelewaniu ich wodą. Działania te trwały trzy godziny. Jak nas poinformowano, niewykluczone, że sterta została podpalona.

Po północy strażacy gasili też pożar garażu zlokalizowanego przy budynku mieszkalnym na jednej z posesji w Wilczopolu koło Lublina. W tym przypadku w działaniach brały udział cztery zastępy strażaków. Tutaj wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Czterokrotnie płonęły też śmietniki. Pozostałe interwencje związane były z miejscowymi zagrożeniami takimi jak pomoc policji np. w otwarciu mieszkań, czy też pomiarem tlenku węgla. Łącznie straż pożarna zanotowała 11 zdarzeń, W porównaniu do ubiegłego roku, interwencji było blisko o połowę mniej. Wówczas strażacy wyjeżdżali 20 razy.

(fot. OSP Strzeszkowice)

Jeden komentarz

  1. Styrta sie poli.

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin