Strażacy ruszyli na pomoc łabędziom na zamarzniętym jeziorze. Nie wszystkie udało się uratować

Dzisiaj rano strażacy ruszyli na pomoc łabędziom, które zostały uwięzione na skutym lodem jeziorze. Części z nich padło zanim dotarła pomoc.

Stado łabędzi znajdujące się na skutym lodem jeziorze Bikcze koło Kaniwoli w powiecie łęczyńskim, zostało zauważone w poniedziałek rano. Większość z nich znajdowała się na obszarze, który nie był zamarznięty. Część jednak leżała na lodzie nie dając oznak życia. O pomoc w udzieleniu im pomocy poproszono strażaków.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy z PSP i OSP. Strażacy dostali się do ptaków. Niestety, ale siedmiu z nich nie udało się uratować. Padły zanim dotarła pomoc. Niektóre miały ślady sugerujące, że mogły zostać zaatakowane przez dzikie zwierzęta.

Kolejne siedem strażacy wyciągnęli na brzeg. Łabędzie te były wycieńczone i konieczna okazała się pomoc lekarzy weterynarii. Działania zostały zakończone po ponad godzinie.

Resized_20180226_090456

2018-02-26 11:59:49
(fot. nadesłane)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Bieliki nie pojedzą.

 2. Moje uznanie podziekowania za tego typu pomoc….Chylę czoło chłopaki. ….

 3. Jeśli szukasz działania które przynosi najwięcej wartości to działanie dla natury jest tym właśnie. Człowiek już tyle rzeczy zniszczył na tym świecie , tyle zła wyrzadził, już teraz przez swoje działanie tyle ludzi umiera. Smog, śmieci, zanieczyszczenia chemiczne, radioaktywność, wycinka lasów, wysuszanie ziemi, betonowanie, asfaltowanie. Czy to nie my jesteśmy największą zaraza na tym świecie ?

 4. Marian Kowalski-ipptv

  A gdzie selekcja naturalna? Gdzie naturalny pokarm dla lisa, kruka itp. ? Jakim prawem człowiek wtrąca się w ekosystem i pozbawia pożywienia inne stworzenia? Kto dał prawo oceny co jest słuszne? Podobno to natura zawsze wie lepiej!

  • Z jednej strony piękna akcja, strażaków, medialna, ale od tysięcy lat takie sytuacje wykorzystują drapieżniki, żeby brzuch napełnić, przymierający głodem bielik, gdzieś w krzakach już medialny nie jest

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika