Strażacy rozcinali pojazd, aby wydobyć kierowcę. Nagranie z wczorajszej akcji ratunkowej na krajowej 19 (wideo)

Wczoraj przed południem na drodze krajowej nr 19 pojazd ciężarowy uderzył w drzewo. Nagranie z akcji ratunkowej pojawiło się w serwisie YouTube.

Do wypadku doszło w sobotę przed południem w miejscowości Wólka Rozwadowska w powiecie lubartowskim, na trasie Lubartów – Kock. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd ciężarowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Poważny wypadek na drodze krajowej nr 19. Ciężarówka uderzyła w drzewo, interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia, wideo)

Kierowca pojazdu został uwięziony we wraku kabiny pojazdu. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych zrobili dostęp do poszkodowanego mężczyzny, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nagranie całej akcji ratunkowe zostało zamieszczone w serwisie YouTube.

 

(fot. wideo Hubert OSP Firlej, fot. nadesłane Emilia i Tomek)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Super, co następne – transmisja z kostnicy?

 2. Jerzy Gondol Znadwisły

  Brawo ratownicy LPR – wiem jak trudno lądować tak byle gdzie

  • Wierzymy, nie raz lądowałeś po pijaku klasycznie na ryja i „tak byle gdzie” zatem jesteś wybitnym specjalistą od lądowań…

 3. Odważny autor tego filmu, pamiętajcie że nie zawsze idzie wszystko z planem a taki film może wykorzystać ktoś przeciwko wam od nie opuszczonej szyby w hełmie po wiele wiele innych niedociągnięć do których można się dopuścić lecz niestety konsekwencje mogą być różne.

 4. Dokładnie nie wiadomo nigdy czy ktoś ratowany lub jego rodzina nie wykorzysta tego w zły sposób. W dzisiejszych czasach takie filmy to bat na samego siebie- oczywiście nie winie kręcącego ale ludzi szukających błędów.

 5. … ku przestrodze wszystkim jeżdżącym z telefonem przy uchu … głównie TIR owcom ! … bo jak widzę to tak co trzeci niby zawodowiec tak postępuje … popatrzcie tylko na te wywrotki jadące przez miasto !

 6. Niestety na tym filmie jest coś co nie powinno być. Sprawne oko to zauważy. I nie dotyczy to samej akcji ratunkowej.

 7. publikacja to strzał w kolano

 8. Pełen podziw za profesjonalną akcję. Sam jestem ochotnikiem, na ćwiczeniach rozcinaliśmy auta, ale takie rozcinanie dla treningu i poznania hydrualiki a wycinanie człowieka z wraku to dwie różne rzeczy. Szacunek dla Was

 9. Za nagrywanie wypadku za Odrą potężne kary. Tylko w tym zaścianku to przechodzi.

 10. Przemek Walkowiak

  Niezła akcja brawo dla wszystkich zespołów

 11. po co to nagrywać, wystawiać publicznie i sensacje z kogoś nieszczęścia robić. Na miejscu ratowanego sprawę do sądu skierować. Co to za ,,strażak czy tam ratownik,” który stoi nagrywa zamiast uczestniczyć w akcji…

 12. W profesjonalnym służb ratowniczych chyba nikt nie wątpi, ale po co upubliczniać takie filmy? Wystarczyłoby strażakom pokazać, niech się młodzi uczą. A jakby facet był w kawałkach? Niedługo to tu położne zaczną wrzucać filmy z porodów, lekarze z amputacji czy kolanoskopi, a zwykli śmiertelnicy z ataków padaczki zaobserwowanych na ulicy, a do wypadku nie będzie miał kto pogotowia wezwać bo wszyscy będą stać i nagrywać… ale dzieci poszkodowanych będą miały pamiątkę – film z ostatnich minut życia jak się tatuś lub mamusia wykrwawia…

 13. Powinni wszystko pakazać! Rozbity łeb, ucięte kończyny i jęczących z bólu! Może wtedy jełopy za sterami jeździłyby wolniej, bez telefonu i na trzeźwo!
  Co do akcji straży się nie wypowiadam bo nie jestem „znafcom” jak przedmócy ale samo zdarzenie może być stresujące/ekstremalne i łatwo o błąd.
  Rozczeniowcom opisującym pracę strażaków gratuluję zrytego przez amerykańską kinematografię baniaka i nie życzę podobnych wypadków czy przeżyć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach