690 680 960

Strażacy niemal cztery godziny walczyli z pożarem budynku mieszkalnego. Sześć zastępów straży pożarnej w akcji (zdjęcia)

W nocy ze środy na czwartek w Hrubieszowie przy ul. Targowej doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem niemal cztery godziny walczyło sześć zastępów straży pożarnej.

Wczoraj przed północą w jednym z budynków mieszkalnych w Hrubieszowie przy ul. Targowej doszło do pożaru. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP KSRG Dziekanów oraz OSP Kobło, policja, a także zespół ratownictwa medycznego.

– Po przybyciu pierwszych zastępów zastano pożar połowy budynku mieszkalnego. Ogień i dym wydobywał się na wewnątrz budynku poprzez dach i otwory okienne. Troje mieszkańców samodzielnie opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej wynosząc dwie butle z gazem propan – butan. Działania straży pożarnej wyposażonej w aparaty ochrony układu oddechowego polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w skrzynce elektrycznej zlokalizowanej na zewnątrz oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu do wnętrza palącego budynku – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Lokatorzy budynku trafili pod opiekę ratowników medycznych, którzy na miejscu ich przebadali. Na szczęście okazało się, że nie potrzebowali oni pomocy lekarskiej.

– Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono oraz skontrolowano kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz pod kątem obecności osób postronnych, których obecności nie stwierdzono. Na miejsce pożaru przyjechał pracownik Urzędu Miasta Hrubieszów, który zapewnił lokal zastępczy dla poszkodowanych – wyjaśnia st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 100 tys. zł.

(fot. kpt. Marcin Lebiedowicz, OSP Kobło, Szymon Brudnowski)

4 komentarze

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Troje mieszkańców samodzielnie opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej wynosząc dwie butle z gazem propan – butan.
  Rozsądni ludzie, inni na ich miejscu siedzieliby w środku czekając, aż ich strażacy uratują.

 2. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  Niemal cztery godziny walczyli z pożarem budynku mieszkalnego, bo za dużo ich tam było i wzajemnie sobie przeszkadzali walcząc o dostęp z sikawkami.

 3. Wieś Sław (z okolicy)

  A teraz, powinni osobno wycenić straty spowodowane samym działanie ognia, a osobno te spowodowane powodzią.

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie