Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy interweniują po nawałnicy w regionie. Połamane drzewa, zalane posesje i domy (zdjęcia)

Po porannej nawałnicy, która przetoczyła się przez kilka powiatów województwa lubelskiego trwa usuwanie skutków silnego wiatru i nawalnych opadów deszczu. Miejscami silny wiatr łamał drzewa, zaś woda zalała posesje i domy. Strażacy prowadzą działania m.in. na terenie powiatu lubelskiego i kraśnickiego.

Poranna nawałnica, która przeszła przez kilka powiatów województwa lubelskiego (m.in. przez powiat opolski, kraśnicki, lubelski i świdnicki) przyniosła obfite opady deszczu oraz silne porywy wiatru. Jak nam przekazują Czytelnicy, w rejonie Lublina i Bychawy silny wiatr łamał drzewa i konary, z kolei w powiecie kraśnickim i lubelskim doszło do lokalnych zalań i podtopień. Woda wdzierała się do domów oraz na niżej położone tereny. Teraz ze skutkami powodzi błyskawicznej walczy straż pożarna.

Strażacy prowadzą działania obecnie m.in. w rejonie Kraśnika i Bychawy. Trwa tam wypompowywanie wody z zalanych piwnic i domów, a także usuwanie połamanych drzew i gałęzi. Uszkodzone zostały również linie energetyczne. Wszędzie tam gdzie doszło do awarii działania prowadzą ekipy pogotowia energetycznego. Strażacy udrożniają również lokalne drogi. Zamknięta jest obecnie droga z Bychawki Pierwszej do Iżyc.

W poniedziałek to nie ostatnie groźne zjawiska pogodowe. Kolejnych należy się spodziewać w ciągu najbliższych godzin. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy jest grad. Należy również liczyć się ze wzrostem poziomu wód w mniejszych ciekach wodnych, a także na rzekach w regionie.

Zdjęcia: nadesłane Krzysztof i Teresa\OSP KSRG Urzędów\OSP Kiełczewice Górne

3 komentarze

  1. Bożesz ty mój !!!

    Bozia w drzewo piorunem trafiła, widocznie chybiła wybranego grzesznika.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport