690 680 960

Strażacy gasili w Lublinie pożar kotłowni w budynku mieszkalnym (zdjęcia)

We wtorek rano w jednym z budynków przy ul. Morelowej w Lublinie doszło do pożaru w kotłowni. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej.

Do pożaru doszło we wtorek około godziny 8 w budynku mieszkalnym przy ul. Morelowej w Lublinie. Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze kotłowni.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy strażaków. W ciągu kilkudziesięciu minut zagrożenie zostało opanowane. Strażacy prowadzili działania w aparatach ochrony dróg oddechowych ze względu na powstałe duże zadymienie. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia budynku przewietrzono, a także sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ogień strawił pomieszczenie kotłowni. Wstępne straty oszacowano na 20 tys. złotych. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

(fot. PSP Lublin)

10 komentarzy

 1. Pan Dyrdymałko Eustachy (starszy)

  Tak sie zastanawiam: po jaki bolszy „cha” zadysponowano drabinę z założenia mogącą wspomagać gaszenie ognia na 10 piętrze wieżowca do kotłowni urządzonej w piwnicy…
  Widocznie co kraj to obyczaj…

  • Chłopaki się nudzą w strażnicy, dawno drabina nie wyjeżdżała to co……koguta wł.ączyć i zasuwać dumnie i z klasą przez miasto. Szybciej dyżur przeleci.

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

   Jak ci wszyscy, niewątpliwie bohaterscy strażacy sie pomieścili w jednej, w końcu niewielkiej kotłowni…
   Pewnie panował tam ścisk ja do jakiegoś cudownego obrazu, albo w kolejce do lekarza specjalisty…

  • Dobrze, że to nie ty rozdysponowujesz ten sprzęt, bo do takiego maleńkiego zadymienia to być przydzielił jednego strażaka na rowerze z gaśnicą samochodową.

   • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Gaśnicę jakąkolwiek bądź powinien mieć każdy posiadacz kotłowni, a nawet domku na „slamsowie”, wtedy strażacy nie musieliby do takich drobnych pożarów gnać co mechaniczny koń wyskoczy.

    • A skąd wie Pani że ten Pan nie posiadał owej gaśnicy? Czasami my jako ludzie nie powinniśmy zabierać głosu w niektórych sprawach 🙂

    • … ul.Morelowa to nie „slamsowo”…rzekł bym nawet…jeden z „bogatszych” kawałków ziemi w niemalże centrum miasta!!!

   • Być może by wystarczyło, bo w Hrubieszowie:
    „W poniedziałek o godzinie 20:52 hrubieszowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze warsztatu mechanicznego w Szpikołosach. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej, łącznie 27 strażaków.
    Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że spaleniu uległ stół warsztatowy. Właściciel ugasił pożar wykorzystując gaśnice samochodową oraz wiadra wody oraz poinformował, że budynek był zamknięty i nie było w nim podłączone żadne urządzenie do sieci elektrycznej.”
    dzisiaj podane na lublin112.pl

  • może inne wozy były na innej akcji

  • Hahaha nie masz pojęcia o pracy strażaka wogóle. Strażak nie ma pojęcia też o Twojej ale nie pisze co mu ślina na język…. Poczytaj zainteresuj sie a nie klepiesz tylko na forum:) pozdrawiam

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie do udziału w VII Biegu „Biegam Bo Lubię Lasy”
Obieraczki kapuściane w lubelskim skansenie
Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend