Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strajk włoski w jednym z wydziałów Urzędu Miasta. Pracownicy tłumaczą, że w inny sposób nigdy nie zostaną zauważeni

Pracownicy Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Lublin rozpoczęli akcję protestacyjną. Powodem mają być dysproporcje w wynagradzaniu. Zwrócili się do mieszkańców o zrozumienie ich sytuacji.

55 komentarzy

 1. Głosujcie dalej na Mr żuka

 2. Nie ma sprawy – rozumiem. W końcu miasto to największy pracodawca w regionie 🙂 Zawsze można podnieść podatki i opłaty oraz wziąć kolejny kredyt. 🙂 Ciekawe, że jakoś pracownicy prywatnych firm nie strajkują.. zapewne zarabiają świetnie więc mogą zapłacić wyższe podatki. Na urzędników, „braci” i co tylko wybrańcom narodu przyjdzie do głowy.
  W tych wyborach powinniśmy powiedzieć wypad! – wszystkim którzy chociaż otarli się o jakąkolwiek partię

  • Taki pracodawca, że dla wielu umowa o pracę to sukces. Dodatkowo średnia płac oscylująca wokół najniższej krajowej…

 3. Wiem jak jest w urzędach bo tam pracowałem na zastępstwo. Po pierwsze kumoterstwo wszystkie konkursy są ustawione, w urzędach pracuja wyłącznie rodziny i znajomi urzędników, po drugie brak odpowiedzialności ponieważ kasa jest z góry, można palić głupa i wyjść o 15.00.00 tak to wygląda. Żaden oszust niech nie gada że jest inaczej. Samo to że na byle jaki konkurs zgłasza się nawet 70 osób, świadczy że dal wielu to praca marzeń.

 4. No ale przecież Oni strajkują cały rok…🤣🤣🤣 Załatwić coś graniczy z cudem, człowiek spaceruje z piętra na piętro jak na pielgrzymce. Od pokroju do pokoju. I wraz nic się nie dowiaduję bo co 15 minut przerwa. Wiecznie tylko z kawką lub herbatką spacerują…. Co to za urząd gdzie patent potrzebuję minimum 2 dni by móc się zarejestrować jako bezrobotny…🤦 A nie każdy ma w domu komputer by zrobić to z takiej opcji…
  Już nie mówię o ofertach pracy.. połowa nieaktualna..

  • Jakoś rejestrowałem co raz i nie było z tym problemu. Może chciałeś krowę zarejestrować

  • przyszedłeś zarejestrować się jako bezrobotny do wydziału komunikacji??? nie dziwię się, że nic nie mogłeś załatwić

 5. Nie podoba się praca w ciepełku? To zapraszamy na budowę lub na inny etat ponad normę za podobne pieniążki. Na budowie miejsc jest pełno u „lepiej płacących prywaciarzy”. Raz upał, raz deszczyk, innym razem snieg, mróz zimno i nie ma ciepłego obiadku. Ciekawe dlaczego ciągle urzędnicy narzekają na swoją pracę? Nie podoba się to zmień pracę, inni w gorszych warunkach pracują za podobne pieniązki i nie marudzą.

 6. Ale jak rolnicy protestowali to oni nie bo nie byli rolnikami 😉
  Ktoś zwalnia się z roboty aby zarejestrować pojazd i musi się jeszcze raz zwolnić bo w jeden dzień nie da rady załatwiać takiej prozaicznej sprawy jak rejestracja pojazdu – za granicą takie sprawy załatwia się korespondencyjnie bez zbędnego łażenia po urzędach, a tu trzeba być 2 x bo jeszcze trzeba zamienić relikt przyszłości na twardy dowód za drugim razem – niech protestują pod domami polityków i nie utrudniają życia zwykłym obywatelom, takie były głosy o rolniczych protestach, a urzędnicy czyli pracownicy budżetowi za których reszta społeczeństwa płaci ZUS i daje im na emerytury mogą protestować ?

  • Twardy dowód to nie wymysł lokaknego urzędu. Oni muszą stosować zapisy ustawy, podbnie jak ZUS. Często to nie jest ich zła wola. Inna kwestia to kasa. Jak mi kasa nie odpowiadała, to zmieniłem pracodawcę. I teraz kasa się zgadza.

   • Dowód tymczasowy to relikt przeszłości – dowody powinny być wypełniane w urzędzie a nie w wytwórni papierów i człowiek go powinien dostać podczas pierwszej wizyty w urzędzie albo pocztą bez wychodzenia z domu jak to jest przykładowo w Anglii.

 7. Jaki strajk jak oni tam cały czas ta po włosku pra niecują

 8. Łaskę robią wszystkim że do pracy przychodzą

 9. Czy rolnicy poprą strajkujących urzędników ?

 10. możecie zacząć pd wysyłania korenspodencji bo jeszcze nie dotarło za 2023 opłata za grunt

  • Urzędnicy wysłali tylko poczta Polska z wioletnimi tradycjami redukuje etaty i nie ma kto roznosić listów – wcześniej się doczekasz upomnienia niż rachunku.

Dodaj komentarz