Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Straciła panowanie nad oplem, zakończyła podróż w rowie

Wczorajsze, trudnego warunki do jazdy dały się we znaki m.in. kierującej oplem, która w Dęblinie zakończyła swoją podróż w rowie. Na szczęście kobieta nie doznała obrażeń ciała i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 15.00 w Dęblinie. Dyżurny dęblińskiego komisariatu został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ulicy Stawskiej.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż 40-letnia kierująca pojazdem osobowym opel nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wpadła w poślizg, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kierująca była trzeźwa. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń – relacjonuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej Policji.

Apel do kierowców

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Opady śniegu powodują, że na ulicach zrobiło się ślisko, a przez to mniej bezpiecznie. W takich warunkach atmosferycznych ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości. Zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków drogowych pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu.

Pamiętajmy właściwe przygotowanie się do jazdy to połowa sukcesu. Jeżeli dołożymy do tego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentrację, zachowanie ostrożności, odpowiedni dystans od poprzedzającego auta, to będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu.

2 komentarze

  1. nie bylo innego pojazdu i zakwalifikowano jako kolizja?

  2. nie ma nic o mandacie jaki pani otrzymała, bądźmy konsekwentni w opisach

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo