Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Stokrotek przybywa z dnia na dzień. Tylko dzisiaj sieć otworzyła trzy sklepy

Trzy sklepy jednego dnia otworzyła sieć Stokrotka. Dzisiaj uruchomione zostały placówki handlowe w Krasnymstawie, Końskowoli i w Warszawie.

Nie zwalnia tempa rozwoju mająca w swoją siedzibę w Lublinie sieć sklepów Stokrotka. O ile pod koniec 2018 roku posiadała nieco ponad 500 placówek handlowych, tak obecnie ich liczba zbliża się już do 700. Oznacza to, że sieć wyprzedza swoje plany, gdyż pa początku roku mówiono, że w tym roku ma być w całym kraju 650 Stokrotek.

Jednego dnia, w czwartek 24 września, miało miejsce otwarcie aż trzech nowych sklepów. Każdy z nich to supermarket. Tym samym liczba obiektów handlowych osiągnęła 685. Nowe sklepy Stokrotki powstały w Krasnymstawie i Końskowoli a także w Warszawie.

– Trudna sytuacja na rynku, związana z pandemią, nie zatrzymuje naszego rozwoju. Zgodnie z planem sukcesywnie otwieramy nowe placówki. Dobrze przygotowany zespół, stawiający przed sobą nowe wyzwania, pozwoli nam już za kilka tygodni otworzyć sklep nr 700 – mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu, dyrektor marketingu i sprzedaży sieci Stokrotka.

Sklep przy ul. Rudy w Końskowoli jest pierwszą Stokrotką w tej miejscowości i ma powierzchnię sprzedaży 424 mkw. Stokrotka w Krasnymstawie jest trochę mniejsza, gdyż ma 393 mkw i mieści się przy ul. Sobieskiego. Z kolei sklep w Warszawie przy ul. Lanciego to obiekt o powierzchni sprzedaży
478 mkw. W każdym ze sklepów zatrudnionych zostało po kilkanaście osób.

Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje cały kraj. Każdego roku sieć otwiera ponad 100 sklepów w formatach: Supermarket, Market, Optima i Express. Od 2018 r. Stokrotka wchodzi w skład litewskiej grupy handlowej Maxima.

(fot. archiwum)

26 komentarzy

  1. Ostatnio jak byłam i popatrzyłam na te przyschnięte sałatki to aż mi się słabo zrobiło , syf!

  2. Są lepsze sklepy na Lublinie, do tej sieci nie warto chodzić

  3. sklepy Maxim na Litwie są super zaopatrzone (choć drogie) a polska Stoksa bardzo biedna asortymentowo choć tania (lada mięsno-wędliniarska to skład najgorszej jakości możliwej w sklepie).

  4. Na ul. Braci Wieniawskich, wypisują klientom mandaty za zaparkowany samochód, nawet biletu człowiek nie może zdążyć wybrać, bo jak wraca się z biletem to już mandat za wycieraczką, characz ??? A potem szarpanina i straszą sądami masakra po prostu odradzam wszystkim

  5. Redakcja pisze że Stokrotka powstała w 1994 roku. Podajcie proszę gdzie?

  6. W 1994 roku powstała firma Eden A Stokrotki od 2000 roku. Chyba się redaktorek za bardzo walnął podczas szaleńca jazdy po mieście co nagrała kamera i jest w sieci na StopCham.

  7. Następne obozy pracy powstają?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo