Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Starszy mężczyzna dostał zawału na ulicy. Policjanci ruszyli na pomoc

Policjanci z „siódemki” ruszyli na pomoc leżącemu na ulicy mężczyźnie, który dostał zawału. Mundurowi szybko podjęli reanimację oraz wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście pomoc przyszła w porę i udało się uratować życie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na al. Kraśnickiej w Lublinie. Policjanci pełnili służbę patrolową, kiedy zauważyli leżącego na ulicy mężczyznę. Funkcjonariusze od razu zareagowali i zatrzymali radiowóz.

Gdy podeszli bliżej zauważyli, że senior jest nieprzytomny. Mundurowi od razu udrożnili mu drogi oddechowe i rozpoczęli działania reanimacyjne. Po około minucie poszkodowany odzyskał świadomość i zaczął sam oddychać. Funkcjonariusze zajęli się 72-latkiem do czasu przyjazdu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

Ratownicy zbadali mieszkańca Lublina i stwierdzili, że przeszedł zawał serca. Na szczęście pomoc przyszła w odpowiednim momencie i udało się uratować życie 72-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Reakcja policjantów spotkała się z podziękowaniami ze strony rodziny poszkodowanego.

(fot. Policja Lublin)

15 komentarzy

 1. nie kryty krytyk

  dlaczego się chwali za cos, co do nich należy i co ślubowali??
  czy jak kominiarz przepchnie komin też będziecie pisać jaki bohater po przeczyścił komin,
  czy jeżeli mechanik naprawi auto też będziecie pisać jaki bohater bo naprawił auto??
  od tego są jak du a od s ania, oni nie ślubowali brać kasę za nic tylko ślubowali pomagać ludziom chronić konstytucji, i żyć w zgodzie z prawem.
  czyli nie zrobili nic ponad to co by musieli. tacy bohaterowie.

 2. Brawo kochani ludzie!

Wiadomości z info112