Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Stare Kobiałki: Pirat drogowy otrzymał 1100 zł mandatu i 23 punkty karne

Tak bardzo mu się śpieszyło do domu, że swoją jazdą zapracował na 1100 zł mandatu oraz 23 punkty karne. Kierowca auta dostawczego m.in. wyprzedził przed przejściem dla pieszych, a także przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Starych Kobiałkach. Po godzinie 17 policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli kierowcę auta dostawczego, który wyprzedził ciężarówkę przed przejściem dla pieszych. Mundurowi zareagowali na wykroczenie i pojechali za renaultem.

– W trakcie jazdy zauważyli, że kierowca tego pojazdu wyprzedził inne auto, w miejscu gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania, gdzie na jezdni była podwójna linia ciągła. Gdy policjanci zmierzyli prędkość samochodu, to stwierdzili, iż auto porusza się z prędkością przekraczającą 90 km/godz. Auto w tym czasie poruszało się odcinkiem drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz. W bezpiecznym miejscu mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

 

 

Pojazdem kierował 26-latek, mężczyzna tłumaczył policjantom, że śpieszy się do domu. Kierowca został ukarany za wykroczenia mandatem karnym w wysokości 1100 złotych. Poza tym otrzymał on 23 punkty karne.

– Były to pierwsze wykroczenia mężczyzny, policjanci nie zatrzymali mu prawa jazdy. Jednak, 26-latek musi się liczyć z tym, że w przypadku popełnienia kolejnego wykroczenia, za które otrzyma punkty karne, policjanci zatrzymają mu już prawo jazdy – dodaje asp. sztab. Marcin Józwik.

2016-07-23 10:23:58
(fot. wideo Policja Łuków)

19 komentarzy

 1. Policja ma obowiązek zatrzymać kierowcę zaraz po popełnieniu wykroczenia a nie jadą za nim dalej i sobie sumują wykroczenia.

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   buli torbo, nie pozostaje ci nic innego jak wstąpić w szeregi naszej, niewątpliwie bohaterskiej policji i pokazać jak się pracuje wg. zasad buli torby

  • a nie sądzisz, że prawdopodobnie od razu włączyli sygnały, tylko zanim go dogonili, a on zauważył w lusterku, musieli jechać kilkaset metrów?

 2. Ciekawe czy w tym przypadku można pojść na egzamin wyzerować konto ?

  • Można. Z tym, że wtedy konto się nie zeruje, a jedynie ściąga się 6 pkt karnych. Także może jak najbardziej iść odbyć kurs i wtedy będzie miał „jedynie” 17 pkt karnych na koncie 😀

 3. I widac jak się zbliżają so niego on miał poniżej 90

  • Dokładnie, widać ciągłe zbliżanie się do klienta , więc koleś jechał mniej ile , a wystarczyło powiedzieć , że tyle ile jest na znaku!! Nawet sąd by mu przyznał rację, ponieważ na nagraniu to widać. Ja na nagraniu widzę tylko , a może aż, wykroczenie w postaci wyprzedzania bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych , za co powinien stracić prawko 🙂

 4. Powinni mu zabrać prawko na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

 5. Policja jechała 130 km/h w terenie zabudowanym bez sygnałów świetlnych i dzwiękowych?

  • Cimcirymci Hu ha !

   wryk’u – nie słyszałeś powiedzenia: „Co wojno wojewodzie to nie tobie smrodzie?”
   Koniec cytatu – wolno się śmiać. :mrgreen:

  • Wg Ciebie powinni jechać pindziesont łamane przez ha i go dogonić.

   • absolutnie, powinni go gonić z większą prędkością ale z włączonym kogutem, tak jak wymaga tego prawo

 6. Oczywiście upolowali go z za krzaków

 7. Tacy sami przestępcy jak on go gonili. Nic nie usprawiedliwia tak szybkiej jazdy nieoznakowanym radiowozem bez sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Takim pojazdem jadą zwykli ludzie. Nie jest ważne czy to sędzia Trybunału Konstytucyjnego, policjant czy cieć. To zwykli przestępcy, którzy zdublowali wykroczenia.

  • Myślenie nie boli

   Sprawca wykroczenia nie jest przestępcą ośle jeden więc zamiast marnować czas na pisanie tępych komentarzy pomyśl o poszerzeniu wiedzy i wtedy może napiszesz coś bardziej błyskotliwego, chyba że wychodzisz z założenia że nie ważne co, byle napisać. A tak na marginesie nie każdy kierujący jest „zwyklym człowiekiem”, tutaj kłania sie trudne słowo: immunitet. Nietety jego posiadaczom bezkarnie wolno wszystko, natomiast policjanta trzeba rozliczyć za wszystko, choc przeważnie działa w imię dobra innych. Społeczeństwo nigdy z niczego nie będzie zadowolone, z jednej strony lament że za dużo piratów drogowych, nietrzeźwych kierujących, wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym a z drugiej strony bezgraniczne pretensje o kontrole prędkości , badanie stanu trzeźwości i pogoń za sprawcami szeregu rażących wykroczeń. Jedyna słuszna uwaga to ze policjant to też człowiek i warto o tym czasem tez pomyśleć.

 8. Prawko powinien mieć już zabrane, szkoda że nie miał świadomości że ktoś mógł przechodzić przez pasy w w zabudowanym mogło mu wejść np dziecko. Zero jakiej kolwiek wyobraźni. Zapłaci i znów wsadzie i będzie robił to samo 🙂

 9. remeda jest tak cwaniakujesz to siądź na busa gdzie czas cię goni i po miesiącu pogadamy a jak nie wiesz jak jest na busach to nie pie……… durnot i siedź na swoim stołku i pilnuj żeby się nie przerucił

 10. Pierwsze (udokumentowane) wykroczenie tego pseudo kierowcy to wyprzedzanie przed przejściem. Pozostałe są przypadkiem czy normą w/w? Powinien stracić lejce na jakiś czas.Zapewne codziennie tak jeżdzi tylko tym razem miał pecha. Nic go ta przygoda nie nauczy.