Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Starcie Marty Wcisło z Mariuszem Kamińskim na parkingu. Poszło o związki z Lubelszczyzną (wideo)

Konfrontacja jedynek w wyborach do europarlamentu przeniosła się poza budynek telewizji. Na parkingu Marta Wcisło usiłowała dowiedzieć się, jakie związki z regionem, z którego kandyduje, ma Mariusz Kamiński. Całość skwitowała słowami, że prezes Kaczyński nie ma litości dla Lubelszczyzny.

Coraz mniej czasu zostało do wyborów do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym przybiera na sile kampania, dochodzi też do starć między kandydatami. Tego typu sytuacja miała miejsce w Lublinie, a dokładnie na parkingu przed siedzibą lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Wczoraj odbyła się telewizyjna debata „jedynek” z poszczególnych ugrupowań. Wzięli w niej udział m.in. Marta Wcisło z Platformy Obywatelskiej oraz Mariusz Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawicielka PO wyjaśnia, że jednym z pytań, jakie chciała zadać swojemu przeciwnikowi politycznemu było to, co ma on wspólnego z Lubelszczyzną, skoro kandyduje z tego regionu. Jednak podczas programu nie miała ku temu możliwości.

Nie zrezygnowała jednak i po wyjściu z budynku podeszła do Kamińskiego. Towarzyszyli jej współpracownicy. Za pomocą megafonu, który to od dawna jest atrybutem posłanki, krzyczała: „Stop skazańcom i zesłańcom i spadochroniarzom. Lubelszczyzna zasługuje na godną reprezentację„. Marta Wcisło wskazała też Mariuszowi Kamińskiemu, że jego miejsce jest w celi.

Między kandydatami do PE wywiązała się ostra wymiana zdań. Posłanka zadała mu też pytanie dotyczące liczby gmin na Lubelszczyźnie. Polityk odpowiedział słowami: „Jeszcze Polska nie zginęła„. Dalej padały zdania dotyczące wyroku, przekroczenia uprawnień czy też zmuszania ludzi do poświadczania nieprawdy. W międzyczasie towarzyszące Wcisło osoby skandowały „do więzienia, do więzienia„.

Na pytanie o związku z Lubelszczyzną przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości odparł, że „Ma tu groby rodzinne”.

181 komentarzy

  1. Nic gorszego jak Wcisło chyba już Lubelszczyznę dopaść nie mogło. Jak nie Karpiński to Hetman ośmieszają nasz region, jak nie Hetman to Mucha dołożyła starań a teraz Lubelszczyznę pokarało Wcisło !!!

Dodaj komentarz