690 680 960

Staranował sześć samochodów, poszkodowanych zostało 31 osób. Ukrainiec aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia

Jechał o wiele za szybko, niż było dozwolone w tym miejscu, w wyniku czego staranował sześć samochodów, w tym pasażerskiego busa. Usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Sprawca środowego wypadku na drodze krajowej nr 17 Lublin – Warszawa został tymczasowo aresztowany. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, w miejscowości Anielów, pomiędzy Rykami a Garwolinem, na prostym odcinku drogi asfaltowej, w porze dziennej w bardzo dobrych warunkach pogodowych, 31-letni obywatel Ukrainy kierując samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego busa marki Mercedes. Ponadto, kierując ciężkim pojazdem, nie zastosował się do znaków pionowych dotyczących ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Gdy pasażerski bus zatrzymał się wraz z innymi poprzedzającymi go pojazdami celem ustąpienia przejazdu pojazdom wykonującym prace budowlane w miejscu rozbudowy drogi, w jego tył uderzył samochód ciężarowy. W wyniku tego bus został zepchnięty na poprzedzające go pojazdy marki Fiat Ducato , VW Passat, Peugeot 407, Seat Ibiza oraz VW Cady. W całym zdarzeniu udział brało 31 osób. Obrażeń ciała doznało 16 osób, które przetransportowano karetkami do szpitali w Garwolinie, Puławach i Mińsku Mazowieckim oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitali Specjalistycznych w Warszawie i Lublinie.

Po udzieleniu pomocy medycznej, w szpitalach pozostało 5 osób. Ośmiu osobom udzielono pomocy na miejscu zdarzenia, a 7 wyszło ze zdarzenia bez szwanku. Wszyscy kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Od kierowcy ciężarówki dodatkowo pobrano krew do dalszych badań. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. – 31-latek został doprowadzony przez policjantów do prokuratury i przesłuchany. Materiał dowodowy zgromadzony przez mundurowych pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Śledczy wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku. Dlatego mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – wyjaśnia asp. szt. Marek Kapusta z KPP w Garwolinie.

Za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)
2017-07-10 19:27:01

29 komentarzy

 1. Redaktorku zgłosze w prokuraturze jeśli będziesz publikował obraźliwe komentarze!!!!

  • Zgłaszaj. Kiedyś jakaś gruba baba wezwała policję bo podobno ja obraziłam. Powiedziałam że jest gruba i spasiona. Czy to obraza? Nie. Stwierdzam fakt. Przyjechali policjanci … Powiedziałam jak było. Kobieta ewidentnie gruba że tłuszcz się wylewa. Ja się tam nie obraziłam jak ona do mnie że chuda jestem. Policjanci przyznali mi rację.
   Skoro ktoś swoim zachowaniem udowadnia iż jest głupi to określenie to tym mianem nie jest obraza a stwierdzeniem faktu. Proste 🙂

 2. przeczytaj regulamin póżniej dyskutuj

 3. Ale niewinnych kierowczyków prujących po zabudowanym i 120 w obronie podobnego sobie staje.Jak byk zarzuty nie są związane z kierującym a oni ciągle swoje.

 4. a macior po prostu wziął drugi samochód pojechał dalej.

 5. oczywiście reszta prostych kierowców jest bez winy.to sa kpiny??!!

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas