Stan techniczny ukraińskiej ciężarówki przeraził inspektorów. Pojazd został wyeliminowany z ruchu (zdjęcia)

Dopiero po wykonaniu niezbędnych napraw będzie mógł udać się w dalszą drogę kierowca ukraińskiej ciężarówki, którą zatrzymano do kontroli na trasie z Chełma do Lublina. Jej usterki zakwalifikowane jako niebezpieczne.

Poruszający się drogą krajową nr 12 Lublin – Chełm ciągnik siodłowy z naczepą został zatrzymany do kontroli w miejscowości Chojno Nowe. Kiedy inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zaczęli sprawdzać stan techniczny pojazdu, co chwila ujawniali kolejne usterki. Było ich tyle, że uznali, iż dalsza obecność tego zestawu na drodze może stanowić zagrożenie w ruchu.

Kontrola wykazała na przednich tarczach hamulcowych ciągnika siodłowego nadmierne zużycie i poważne pęknięcia. Już taka usterka dyskwalifikuje pojazd z eksploatacji, jednak to był dopiero początek. Przerażenie inspektorów wzbudziły oględziny podwozia naczepy. Tam, oprócz zaolejonych elementów ciernych hamulców stwierdzili pęknięcia i odkształcenia poprzeczek naczepy oraz wszechobecną korozję wpływającą na sztywność i wytrzymałość konstrukcji.

– Rzadko zdarza się, by inspektorzy transportu drogowego byli zaskoczeni wynikami swojej kontroli. Można wręcz odnieść wrażenie, że wszystkie możliwe przypadki zostały już przerobione przez funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Ale jak wskazuje wynik kontroli ukraińskiego pojazdu, wrażenie to jest błędne – tłumaczy Paweł Gruszka Naczelnik Wydziału Inspekcji WITD w Lublinie.

Inspektorzy nie mieli wyjścia i zatrzymali dowody rejestracyjne zarówno ciągnika siodłowego jak też naczepy. Zakazali również dalszej jazdy pojazdem w takim stanie technicznym. Dodatkowo wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowania administracyjne za wykonywanie przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterki zakwalifikowane jako niebezpieczne. Naruszenie to jest zagrożone karą w łącznej kwocie 4 tys. złotych.


(fot. WITD)

13 komentarzy

 1. Ale ktoś to przepuścił przez granicę.Czy za darmo tego nie wie nikt????????

  • A ty myślisz, że służba celna kontroluje 100% pojazdów szczegółowo?
   Kolejki ni byłyby wtedy po ~20h, tylko po 20 dni

 2. cmoknijcie go w pipe, zachód i wschód z nas się śmieje , tylko sami siebie potrafimy karać , jak w 1939 w obozach pracy , drodzy polacy

 3. co ja nie dojade ? no to paczcie 😉

  a kiedy wezmą się za osobowe wraki z ukrainy i nie tylko ?

 4. Panie wczoraj tego nie było! Przeczą Włodek na eskape przegląd podbił za te 500zł hehehe.

 5. 4 tys kary tylko przewoźnik dostanie? Tyle warte jest ludzkie życie które mógł pozbawić kara powinna być adekwatna to rozmiaru sytuacji kierowca powinien minimum 20 tysięcy mandatu dostać bo jego szef i tak będzie zganiał na kierowce, że on nic go nie powiadomił i sam jeździł takim a właściciel pojazdu kare powinien dostać jak wartość takiego w bardzo dobrym stanie zestawu, a pieniądze z tych kar powinny zostać przeznaczone na rehabilitacje dla osób które ucierpiały w wypadkach. W Niemczech z nami kierowcami nikt się nie patyczkował tutaj to zerowe kary, albo rondo taki zablokuje albo taki chce zostać świadomym mordercą.

 6. Głupi uśmiech na piance piwa

  Stan ukraińskich ciężarówek powinno być a nie stan ukraińskiej ciężarówki… Bo każda 10na10 jest złomem i zagraża innym użytkownikom na drodze…

 7. Ja tam widzę niemiecką ciężarówkę a nie ukraińską…

 8. A.zeby tak dokladnie sprawdzali autobusy w mpk. Niestety nie realne tylko prywaciazy sie kara

 9. To samo z naszymi ciężarówkami w Niemczech do niedawna było. Zapomniał wół jak cielęciem był.

 10. zakazali dalszej jazdy czyli jak odjechali to ruszył dalej?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu