Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Stał z bańką i lejkiem, kradł paliwo z cysterny kolejowej. Został zatrzymany po pościgu (zdjęcia)

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Chełmie zatrzymali mężczyznę, który kradł paliwo z cysterny kolejowej. 58-letni rabuś wybrał się w okolice stacji kolejowej Zawadówka, gdzie zdążył napełnić olejem napędowym pojemnik plastikowy o łącznej pojemności 25 litrów.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę na terenie stacji kolejowej Zawadówka, w okolicy jednego z największych magazynów paliw w Polsce. Podczas sprawdzania przesyłek wagonowych, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei zauważyli mężczyznę, trzymającego w rękach bańkę i lejek, znajdującego się na torach przy jednej z cystern z paliwem. Gdy patrol SOK pojawił się na miejscu, sprawca podjął próbę ucieczki, ale został zatrzymany po krótkim pościgu.

Zanim złodziej został przyłapany, z cysterny zdążył spuścić 25 litrów oleju napędowego, który przelewał do plastikowego pojemnika. Mundurowi dodatkowo zabezpieczyli jako dowody rzeczowe ukrytą w pobliskim lesie drugą przygotowaną bańkę plastikową o pojemności 25 litrów, której sprawca nie zdążył jeszcze napełnić oraz dwa lejki własnej roboty przeznaczone do spuszczania paliwa.

Ujęty 58-letni mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Stał z bańką i lejkiem, kradł paliwo z cysterny kolejowej. Został zatrzymany po pościgu (zdjęcia)

Stał z bańką i lejkiem, kradł paliwo z cysterny kolejowej. Został zatrzymany po pościgu (zdjęcia)

(SOK Chełm)

11 komentarzy

  1. jaka była tego szkoda publiczna ?

  2. Teraz już wiadomo którędy jedzie polskie paliwo do polskich czołgów wukrainie.

  3. A ile trwał pościg???????

  4. koleś przejechałby swoim passatem tedei z 500 km ta takiej banieczce, a teraz szlaban z jazdy na dłużej

  5. To ten pojemnik składa się z iluś części, że jest „o łącznej pojemności”?

  6. Na zdjęciu są próżne cysterny, ten chłop to niezły Salomon, skoro z pustej cysterny spuścił 25 litrów napędu.

  7. Przynajmniej troche by w Polsce zostało,a nie wszystko za grosze na ukraine do ciągników. Wspomaganie konkurencyjnego rynku to specjalnosc pisowska.

  8. To już powcom kraść nie wolno?

Dodaj komentarz

Z kraju