Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sprzedał mieszkanie i pożyczył pieniądze, liczył na szybki zysk. To było oszustwo

Mieszkaniec regionu powiadomił policjantów z Lublina o oszustwie. Mężczyzna sprzedał mieszkanie, pożyczył pieniądze i przelał wszystkie oszczędności na platformę, która miała zapewnić mu szybki zysk. Niestety 35-latek wszystko stracił. Straty to blisko 400 tys. złotych.

W czwartek do policjantów z Lublina zgłosił się 35-latek i przekazał, że padł ofiarą oszustów. Mężczyzna chciał zarobić na inwestycji w kryptowaluty. Jak się okazało rozmawiał z oszustami.

– Zgodził się na ofertę poznanego na komunikatorze internetowym doradcy. Sprawca zaproponował pozornie prosty sposób zarabiania. 35-latek miał wykonywać różne zadania, za które należała się nagroda. Początkowo polegały one na polubieniu kont na portalu społecznościowym. Jednak z upływam czasu zadania stawały się coraz bardziej skomplikowane i żeby je realizować konieczne było wpłacanie własnych pieniędzy. Jednocześnie mężczyzna został poproszony o przekazanie adresu swojego portfela kryptowalutowego – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, z każdym kolejnym zdaniem pokrzywdzony tracił coraz większe sumy pieniędzy. Wydał wszystkie oszczędności, a następnie sprzedał mieszkanie i pożyczył pieniądze od rodziny. Łącznie stracił blisko 400 tysięcy złotych.

– Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

29 komentarzy

  1. TAK SIĘ SKŁADA ŻE PROWADZĘ RANKING DZBANÓW I TYP JEST W ABSOLUTNEJ CZOŁÓWCE Z SZANSAMI NA MEDAL NA KONIEC ROKU XDD

  2. dzban roku xD

  3. Skala oszustw jest porażająca, system szwankuje i nikt nie protestuje. Nigdy w całej historii ludzkości nie było, tylu oszustw jak teraz, kradną na potęgę…

Dodaj komentarz