Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sprzedaje już domy, czekają go kolejne problemy. Aktywista nie odpuszcza Januszowi Palikotowi

Pochodzący z Biłgoraja, a mieszkający w Lublinie Janusz Palikot został skazany za reklamowanie wysokoprocentowych trunków w internecie. Teraz znany aktywista wnioskuje o wymierzenie mu najwyższej z możliwych kar. Jednak to nie wszystko.

Kilka miesięcy temu przed warszawskim sądem zapadł wyrok dla pochodzącego z naszego regionu byłego posła i związanego od lat z branżą alkoholową Janusza Palikota. Chodzi o reklamowanie wysokoprocentowych trunków w internecie. Zgodnie z decyzją sądu, ma on zapłacić grzywnę w wysokości 80 tys. zł. W sprawie skazani zostali również jego wspólnicy w tym Jakub Wojewódzki, którzy otrzymali karę w kwocie 70 tys. zł.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył znany aktywista Jan Śpiewak. Od dłuższego czasu wskazywał on, że właściciele Manufaktury Piwa Wódki i Wina często prezentują oferowane przez spółkę produkty alkoholowe w social mediach. Jednak forma owych treści miała jasno wskazywać, iż jest to typowa reklama. Dlatego też zdecydował się na poinformowanie o wszystkim organów ścigania.

Janusz Palikot od początku nie zgadzał się z oskarżeniami aktywisty. Zapewnił, iż odwoła od wyroku. To samo uczyniła prokuratura. Jan Śpiewak właśnie poinformował, że fundacja została dopuszczona jako strona społeczna w procesie. Zapowiedział, iż do sądu trafi wniosek o wymierzenie najwyższej z możliwych kar. Jednak to nie wszystko.

– To sprawa bezprecedensowa, która dała początek sprzątaniu internetu z alkopatusów. Cały upadający właśnie biznes Palikota i Wojewódzkiego był oparty na kryminalnej reklamie alkoholi. Będziemy wnioskować o karę 500 tysięcy grzywny dla każdego z podejrzanych, przepadek mienia zarobionego na przestępstwie. Mowa o ewentualnych gażach Palikota i Wojewódzkiego oraz zyskach ze sprzedaży reklamowanego towaru. Ze względu na gigantyczną szkodliwość społeczną działalności Wojewódzkiego i Palikota będziemy wnioskować również o opublikowanie na swoich mediach społecznościowych materiałów na temat szkodliwości alkoholu. To będzie największa kampanii przeciwko uzależnieniom w historii – przekazuje Jan Śpiewak.

Przypomnijmy, nad Januszem Palikotem od dłuższego czasu wiszą już czarne chmury. Chodzi o Manufakturę Piwa, Wódek i Wina, którą ma zobowiązania wobec 1,6 tys. osób i podmiotów na kwotę ponad 250 mln zł. W ostatnim czasie dwa domy Palikota, w Warszawie i Kazimierzu Dolnym, zostały przejęte na zaspokojenie jednego z wierzycieli. Uzyskano w ten sposób kwotę ok. 7 mln zł.

81 komentarzy

  1. Pisowiec i katolik w jednym. Tacy są najgorsi i zniszczą człowieka z przyjemnością.

  2. A było nie odchodzić z PO. Żaden praworządny sąd by go nie skazał bo to swój.

  3. ##### kodziarskich sługusów

    „… wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie”

  4. Karma wraca

  5. a kiedy przyjrzą się Śpiewakowi?

  6. Nie ma jak zostać konfiturą ?? Brawo Jan „Konfitur” Śpiewak, tylko ty możesz zniszczyć patoproducentów wódy, która ryje banie ?? Świat zwariował, Śpiewak został 60-sioną a Palikot i Wojewódzki nagle bandytami patusami ? Tylko debil mógł wymyślić taki scenariusz. Brawo Konfi ??
    …”Dzwoń 997, gdy pojawia się incydent to pojawia się konfident”… ?? Pozdro SLU

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo