690 680 960

Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie będą utrudnienia w ruchu w Lublinie

W najbliższych dniach na terenie Lublina kierowców, rowerzystów i pieszych czekają spore utrudnienia w ruchu. Będą one związane m.in. z remontem sieci sanitarnej i rewitalizacją sieci ciepłowniczej.

Remont sieci sanitarnej na ul. Tumidajskiego

W rejonie ul. Kazimierza Tumidajskiego wystąpią utrudnieniach w ruchu w związku z bezrozkopowymi robotami remontowymi fragmentu sieci sanitarnej. Prace będą prowadzone w dniu 8 czerwca od godz. 8.00 do godzin popołudniowych tego samego dnia.

Obszar objęty robotami obejmuje odcinek ul. Tumidajskiego w rejonie budynków 4, 6 i 8. Zmiany w funkcjonowaniu ww. ulic sprowadzają się do:
– ulica Kazimierza Tumidajskiego: będzie zawężona do jednego pasa w rejonie wyjazdu z parkingu znajdującego się miedzy blokami nr 4 i 8.
– parking między blokami 4 i 8: połowa miejsc postojowych będzie wyłączona z użytkowania ze względu na konieczny technologicznie postój sprzętu wykonawcy, o czym będzie informować ustawiony z wyprzedzeniem znak zakaz postoju i zatrzymywania, z odpowiednią tabliczką określającą datę obowiązywania.

Uwaga na utrudnienia dla pieszych i rowerzystów, w postaci wygrodzonych zaporami lub oznakowanych pachołkami drogowymi, węży do pompowania wody lub nieczystości, które mogą się czasowo pojawić na chodnikach, ale także na ścieżkach gruntowych, w sąsiedztwie których prowadzone będą roboty.

Rewitalizacja sieci ciepłowniczej na al. Smorawińskiego

9 czerwca od godziny 7:30 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na al. Smorawińskiego w związku z rewitalizacją kanalizacji ciepłowniczej. Zostanie zajęty prawy pas ruchu al. Smorawińskiego, na odcinku od wiaduktu Poniatowskiego do wiaduktu w ciągu ulicy Kiepury. Dodatkowo zostanie zamknięty chodnik biegnący wzdłuż al. Smorawińskiego po stronie ulicy Lipińskiego. Prace na tym odcinku potrwają do 9 lipca 2020 r.

Próby obciążeniowe na wiadukcie kolejowym

W dniach 9-10 czerwca na wiadukcie kolejowym nad ul. Diamentową będą prowadzone próby obciążeniowe. W związku z tym będą wykonywane zmiany w organizacji ruchu polegające na wygradzaniu kolejnych pasów ruchu. Należy zachować szczególną ostrożność na powyższym odcinku ulicy.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. próby obciążeniowe wiaduktu na Diamentowej przy zamknięciu niektórych pasów? to jak wiadukt teoretycznie nie wytrzyma obciążenia, to runie tylko na te wyłączone pasy ? wow…. co za precyzja, jestem w szoku
  chyba zachowam dalej idącą ostrożność i w dni próby w ogóle nie będę tamtędy jechać…
  swoją drogą, czyżby zbliżał się termin oddania wiaduktów wszelakich na Diamentowej? drugi szok
  nie wiem, czy zasnę ten nocy, droga redakcjo, takie info na wieczór dajecie…

  • w punkt! I dodać należy wiadukt na janowskiej czyli tuż obok robią już parę lat! jak za komuny po kilkanaście lat budowali… i tak samo będzie tutaj! to jest chore! w chinach budują 20 piętrowy blok w 1o dni a tutaj pieprz…. się z dwoma kładkami tyle lat:/ kto za to ponosi odpowiedzialność? to samo było na kunickiego…ale jakoś w wielkich bólach ukończyli. chore!

  • kończą dopiero pierwszą turę. tuż przed odbiorem minie termin gwarancji na użyte materiały, trzeba będzie wiadukt rozebrać, rozpisać przetarg i wybudować od nowa… potwierdzone info!

 2. Jeden mostek/ wiadukt na Diamentowej budują dłużej od całej linii nadwiślańskiej. Za zaboru rosyjskiego, z Warszawy do Kijowa szybciej wybudowali cały kolejowy szlak!!! Dobrze, że ostatnio zamienili pasy na wiadukcie krochmalna/ diamentowa, jakby to wyglądało, że jeden pas nie ruszany, a drugi do kapitalnego remontu.

 3. pkp jest bezkarna. Miasto nie ma wpływu na tą inwestycję, ani mieszkańcy. Słabe to jest. Brak terminu zakończenia robót to już jest absurd totalny.

 4. Pier…ą się z tym, ktoś ma nad tym kontrolę.
  NIK Banaś powinien się tym zająć a jak nie pomoże to Putina nasłać skończą w tydzień.
  Tyle

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas