Niezabezpieczone auto stoczyło się ze wzniesienia. Uderzyło w bramę i ogrodzenie (zdjęcia)
20:56 07-06-2020

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na ul. Harcerskiej w Lublinie. Samochód osobowy uderzył tam w ogrodzenie posesji. Na miejscu interweniowała policja.
Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem wjechał na teren posesji, opuszczając pojazd nie zaciągnął jednak hamulca ręcznego. Auto zaczęło się staczać ze wzniesienia, uderzyło najpierw w bramę, po czym w ogrodzenie sąsiada.
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji.
(fot. nadesłane)
Zróbcie tu zakaz parkowania na 20m i sytuacja się nie powtórzy.
Z jakiego powodu ktoś miałby tego zakazu przestrzegać?
Swoją droga to kilka razy pisałem o tym osiedlu domkowym, jako doskonałym przykładzie drogi w strefie skrzyżowań równorzędnych, na którym najszersza i biegnąca na wprost zyskała status drogi z pierwszeństwem. Chodzi o ul. BMC.
Na innych osiedlach są odpowiedniki takich dróg i tak na Węglinie będzie to ul. Wielkopolska, natomiast na osiedlu Konstantynów – ul. Romanowskiego.
Jak widać na powyższych przykładach, niektóre przepisy ruchu drogowego się nie przyjęły. Natomiast nie za bardzo wiadomo dlaczego, wyłudzacze odszkodowań nie upatrzyli sobie takich miejsc do swojej działalności.
90% kierujących nie wie, że przejeżdża przez skrzyżowanie, a 95% nie wie, że powinna ustąpić pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającym z prawej.
Na Strzeleckiej stoi znak zakazu parkowania od lat z dopiskiem nie dotyczy samochodów osobowych co niedouczeni kierowcy wykorzystuja do parkowania na chodniku o szerokości 1metr . Drodzy kierowcy, znaki są uzupełnieniem przepisów ogólnych ktore obowiązują zawsze i wszędzie tj minimum 1,5 metra musi pozostać pieszemu więc jeśli chodnik ma mniej niz te 1,5 metra tzn że nawet nie możecie śnić o parkowaniu na nim. Szkoda że policja nie dała tym miszczom parkowania mandatów,
Masz rację, ale nie do końca. Wymóg pozostawienia co najmniej 1,50 m wolnego chodnika nie jest jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia przy parkowaniu na chodniku.
Innym jest to, że pojazd nie może utrudniać ruchu pieszym, a przy dużym (tym bardziej dwukierunkowym) ruchu pieszych może okazać się, że 1,50m to jest za mało i pojazd jednak utrudnia ruch, więc jest zaparkowany nieprawidłowo.
Korzystając z okazji przypomnę o jeszcze jednym punkcie z tego samego artykułu.
Opisane sposoby warunkowego dopuszczenia do parkowanie na chodniku, dotyczą wyłącznie następujących pojazdów: rowerów, motorowerów, motocykli oraz pojazdów osobowych do 2,5t. Wszytki inne pojazdy (ciężarówki, busy, dostaswczaki oraz osobówki o masie ponad 2,5t) nie mogą ba chodniku parkować nigdy, nawet 1 kołem nie mogą wjechać na chodnik.
Każdy se tam jakąś chałupinę sklecił, jeden mniej okazałą, a inny bardziej, ale wielu stawiając domy nawet nie marzyło wtedy o własnych samochodach*, dlatego tylko nieliczni pomyśleli, żeby zrobić sobie miejsce parkingowe.
* – budowano się tam w czasach kiedy używany „maluch” kosztował sporo więcej niż nowy na tzw. przedpłaty
Przecież ten samochód ma hamulec automatyczny AUTO HOLD, czyli Pan kierowiec jeździ bez pasów. Biedny zapomniał ręcznie zaciągnąć.