Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sporo zagranicznych samolotów na lotnisku w Świdniku. Wiadomo, kto przyleciał

Od wczoraj dostajemy od naszych Czytelników informacje, że do Portu Lotniczego Lublin przyleciało sporo samolotów z różnych krajów Europy. Jak się okazuje, na pokładzie maszyn znalazły się delegacje ministrów spraw zagranicznych UE, które następnie udały się na spotkanie do Kijowa.

Wczoraj wieczorem w Porcie Lotniczym Lublin zaczęły pojawiać się samoloty z różnych krajów Europy. Od naszych Czytelników, co chwila przychodziły informacje o lądujących maszynach, a także konwojach z policyjną obstawą.

W serwisie flightradar24.com, gdzie można śledzić ruch powietrzny, pojawiły się informacje o przylotach samolotów z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Czech, Irlandii, Grecji czy Malty. Maszyny, które pojawiły się w Porcie Lotniczym Lublin to głównie samoloty należące do sił zbrojnych wspomnianych państw. Tajemnicze lądowania w Świdniku wyjaśniła poranna informacja, która pojawiła się w serwisie Twitter i zamieścił ją Josep Borrell Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa.

– Zwołuję dzisiaj ministrów spraw zagranicznych UE do Kijowa na pierwsze w historii spotkanie wszystkich 27 państw członkowskich. Jesteśmy tutaj, aby wyrazić naszą solidarność i wsparcie dla narodu ukraińskiego – poinformował w serwisie Twitter szef dyplomacji UE Josep Borrell.

Dodał również, że jest to spotkanie historyczne i „jesteśmy tutaj, aby wyrazić naszą solidarność i wsparcie dla narodu ukraińskiego”. Ambasador europejski przekazał, że zorganizowanie wydarzenia w stolicy Ukrainy jest wyrazem wsparcia dla tego państwa oraz procesu reform, jakie podejmuje ten kraj w celu wejścia do Unii Europejskiej. Spotkanie 27 ministrów spraw zagranicznych państw europejskich w Kijowie jest jasnym sygnałem zaangażowania Unii Europejskiej w przyjęcie Ukrainy do wspólnoty państw europejskich.

41 komentarzy

 1. Do Zuzy
  Szanowna Pani i ta geriatria prawdopodobnie wygra wybory. I tak już kolejny raz do przemyslenia:

  Wiara w okresie kampanii wyborczej
  Szanowni Państwo
  Każdy człowiek ma prawo do wyrażania swojej wiary , przekonań i nie może być przez drugiego człowieka za to hejtowany.
  Ma prawo wierzyć ,że wartości,które wyznaje są dla niego najlepsze. Ma również prawo wierzyć politykom w ich obietnice i oczekiwać ich spełnienia. Wiara podobno czyni cuda . Trzeba wierzyć w zapewnienia,że np. kwota wolna od podatku będzie wynosiła 60 tyś żł chociaż jak wprowadzano 30 tyś głosowało się przeciw. Trzeba wierzyć,że przekop Mierzei Wiślanej był w zamiarach jednej z parti chociaż w 2013 roku z ust urzędującego wówczas premiera padly te słowa” niech wszyscy ci, którzy myślą o przekopie wezmą kąpiel orzeźwiającą w Zalewie Wiślanym, dopóki jest jeszcze odpowiednia tempertura wody”,a w 2009 roku podpisało się nową niekorzystną umowę dotyczącą korzystania polskich jednostek pływających z Cieśniny Piławskiej. Trzeba wierzyć bardzo mocno w swoje przekonania by przyznawać racje Panu Bartoszowi Sienkiewiczowi, który jako minister twierdził,że „Polska istnieje na papierze”. Trzeba mocno wierzyć w Pana Tomasza Siemoniaka Ministra Obrony Narodowej, który zamiast zbroić swój kraj, wydał polecenie zakupu tablic Mendelejewa dla dzieci i że zrobił to w celu obrony naszych granic. Wiara nasza była niezachwiana jak minister finansów Pan Jan Antony Vincent-Rostowski twierdził ,że”pieniędzy nie ma i nie będzie” ,a pan premier wtórując mu twierdził,że Polski nie stać na tunel pod rzeką Świną w Swinoujściu , tak samo jak,że nie powstanie żaden płot na granicy. Mocno wierzyliśmy Panu Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu jak w Święto Polskich Lotników twierdził ,że ”Polski lotnik jest taki,że nawet na drzwiach od stodoły poleci.” Wierzyliśmy Panie Prezydencie.
  Wierzymy kolejny raz, tym razem w Marsz Milona Serc bo co nam pozostało?

 2. Jeszcze raz do Zuzi

  „pluter rozgrywa Polskę” ja na Pani miejscu troszeczkę bym się zastanowił. Użyła Pani wyrazu „pluter”co wiekszości ludzi skojarzy sie z wyrazem” Putler” a to jest cyt: neologizm polityczny o jednoznacznie negatywnych konotacjach utworzony przez połączenie nazwisk Adolfa Hitlera i Władimira Putina, W zaolowanej formie, ale nie dla wszystkich, porównuje Pani przywódcę jednej z partii do w/w osobników , a to może byc niebezpieczne z uwagi na to ,że może byc Pani posądzona o propagowanie faszyzmu co może być wykorzystane przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. Serdecznie pozdrawiam

 3. W piątek już tu latali, tylko akurat nie było ich widać na radarze, wojskowe nie musza logować się zwykłym transponderem, ale niebo było czyste, doskonale było widać co to za maszyny.

 4. Ekolodzy. Więcej przez 1 lot gazów zostawia co mój diesel przez całe życie

 5. Jak dla mnie to mogą już tam zostać

 6. Do Mark211
  Jeżeli już Pan pisze o ekonomii ( przez dwa i na końcu ) to prawdopodobnie nie czytał Pan dokładnie o czym napisałem . Jestem człowiekiem 70 letnim. Dla tego kraju obojetnie pod czyimi rządami przepracowałem ponad 46 lat. Mam godną emeryturę,a nie ochłapy i taka jest prawda.Nikt niczego za darmo mi nie dał. Kiedy ja w latach 70 wypracowywałem ponad 300 godzin miesięcznie Pana prawdopodobnie jeszcze na tym świecie nie było Zyczę tylu lat pracy w zdrowiu co ja i tak godnej emerytury

Dodaj komentarz

Z kraju