Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Spontaniczne spotkanie miłośników motoryzacji. Było ostre palenie gumy (wideo, zdjęcia)

W niedzielę przy ul. Krochmalnej w Lublinie odbyło się spontaniczne spotkanie miłośników motoryzacji „Spontan Spot Lublin”. Impreza miłośników driftu i ostrego palenia gumy przebiegła w atmosferze dobrej zabawy.

Jak nam powiedział Mateusz Kołodziejczyk z Level Hard, pomysł na taką imprezę, w tym miejscu, wyszedł od różnych lubelskich grup motoryzacyjnych. Głównie chodziło o dobrą zabawę w postaci palenia gumy, nie na ulicy, ale w bezpiecznych warunkach.

– Wydzieliliśmy bezpieczny teren, gdzie auta wjeżdżają za koleją. Są osoby, które to nadzorują. Plac jest odgrodzony, zabezpieczony tak, żeby było bezpiecznie. Na imprezę przyjechało około 150-200 samochodów. Jeżeli chodzi o atrakcje, mamy tutaj pokazy stuntu i driftu samochodowego, a także motocyklowego. Drift motocyklowy to jest dyscyplina świeża w Polsce, więc jesteśmy jako jedna z nielicznych ekip, która w ogóle coś takiego prezentuje w Polsce. Mamy symulator do jazdy na jednym kole – relacjonuje Mateusz Kołodziejczyk z Level Hard.

Na zlot przyjechali przedstawiciele lubelskiego świata social mediów, którzy pasjonują się motoryzacją, driftem, wyścigami i ogólnie pokazami motoryzacyjnymi.

– Są to osoby gdzieś rozpoznawalne w świecie Internetu. Przyjechały się tu wystawiać, zaprezentować, porozmawiać ze swoimi fanami. Jeżeli chodzi o kolejne podobne imprezy na terenie Lublina, jaki i tutaj, już rozmawialiśmy z ekipą The Crew, że postaramy się organizować nie tylko w Lublinie, ale na terenie całego kraju takie imprezy – dodaje Mateusz Kołodziejczyk.

W organizację spotu, oprócz Level Hard zaangażowane były takie grupy jak Street Club Lublin, The Crew, Lubelska Grupa BMW, Audi Familia Lubartów, Moto Kajty, Street Legal LRY i Psyho Rides, a także inne, skupiające miłośników poszczególnych marek pojazdów i szeroko pojętego tuningu. Organizatorzy dodają, że niebawem należy spodziewać kolejnych takich spotów, nie tylko w Lublinie.

(fot. wideo lublin112.pl)

20 komentarzy

  1. „Szeroko pojętego tuningu” czytaj wiejskiego i do tego ta w ch^%$ bezpieczna bariera w opon.

    • Idź pojeździć hulajnoga po Lublinie lepiej tylko nikomu krzywdy nie zrób.

  2. Firmy motoryzacyjne od juz ok 100 lat pracują nad rozwojem swojego biznesu przyczyniając się do likwidacji transportu publicznego i uzależniając ludzi od samochodu, rozwijając wizje jaki to jesteś cool w samochodzie, moturze, a CIEMNY LUD to kupuje.

  3. to w końcu 150 czy 200? bo 50 to spora różnica! nikt nie policzył?

  4. Tak powinno być
    Trzoda zawsze powinna być na terenie zabezpieczonym, tak na wsi jak i w mieście

Z kraju

Sport