Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Spłonęły samochody i sprzęt rolniczy. Ogromne straty po pożarze (zdjęcia)

Wczoraj w jednej z miejscowości w gminie Krasnobród doszło do pożaru budynku gospodarczego. Ogień strawił zabudowania, w których zaparkowane były pojazdy i maszyny rolnicze. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Właścicielka wstępnie oszacowała straty na kwotę około 200 tys. zł. 

O pożarze budynku gospodarczego na posesji w jednej z miejscowości gminy Krasnobród dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony wczoraj kilka minut po godzinie 13.00. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej z terenu powiatu zamojskiego.

– Służby ratunkowe zaalarmowała właścicielka posesji, która będąc w domu usłyszała dobiegający z podwórza „dziwny” hałas, a gdy wyjrzała przez okno zauważyła wydobywające się z garażu płomienie. Wtedy natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112. Pożar gasiły zastępy straży pożarnej z Zamościa oraz z kilku okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Policjanci na miejscu zajęli się zabezpieczeniem terenu oraz ustaleniem szczegółów zdarzenia.

– Budynek gospodarczy o drewnianej konstrukcji obity blachą wykorzystywany był jako garaż. Znajdowały się tam dwa pojazdy osobowe, dwa ciągniki rolnicze oraz kilka maszyn rolniczych, jak też silniki elektryczne. Garaż uległ całkowitemu spaleniu, nadpalony został także przylegający do niego budynek murowany. Znajdujące się wewnątrz garażu pojazdy i sprzęt również uległy spaleniu. Wartość poniesionych strat 47-letnia właścicielka oszacowała na kwotę około 200 000 złotych – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z zaparkowanych w garażu samochodów.

– Aktualnie pod nadzorem prokuratora wyjaśniamy sprawę i ustalamy dokładne okoliczności pożaru – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Spłonęły samochody i sprzęt rolniczy. Ogromne straty po pożarze (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Spłonęły samochody i sprzęt rolniczy. Ogromne straty po pożarze (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Spłonęły samochody i sprzęt rolniczy. Ogromne straty po pożarze (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

10 komentarzy

 1. Dziadek Józek ze Slamsowa (wiosen 76)

  Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej – a po co, przecież mogło się spalić bez ich pomocy

  • nie kłap jadaczką tutaj, bo kiedyś do ciebie mogą nie dojechac, w sumie dobrze by było

   • Dziadek Józek ze Slamsowa (wiosen 76)

    Pyszczysz na mnie, jakby to ja nie tylko podpalił, ale i polewał benzyną 😆

 2. Nie było więcej bo następnych kilka pojechało do stłuczki jako zabezpieczenie

 3. Haha 200 tysi. Dobre…. Ford za 10k, 2 ciągniki po 15 max i jedno gradobicie jakieś obok za max 10k. Realnie to może się nazbiera razem z tą rudera z desek na 70000

 4. Może kuna wlazła i zgryzła przewody?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport