Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Był skazany za włamania, ukrywał się w Holandii. Do akcji ruszyli „Łowcy Głów” (wideo)

Lubelscy „Łowcy Głów” zatrzymali 54-latka poszukiwanego listem gończym oraz ENA do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działając w zorganizowanej grupie przestępczej włamywał się do sklepów i hurtowni na terenie powiatu tomaszowskiego i zamojskiego. Po wyroku urywał się na terenie Holandii.

Do szeregu powtarzających się włamań do sklepów i hurtowni dochodziło w 2018 roku na terenie powiatu tomaszowskiego i zamojskiego.

– Grupa, w której działał 54-latek, dokonała 7 takich włamań. Kradli głównie pieniądze pozostawione w sejfach ale także inne przedmioty takie jak elektronarzędzia. 54-latek był dobrze znany policjantom i miał bogatą przeszłość kryminalną. Kradzieży dokonywał od lat młodzieńczych, czyniąc sobie z tego sposób na życie – wyjaśnia nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Mężczyzna działając w warunkach recydywy został skazany w 2023 roku na karę 4 lat pozbawienia wolności.

– Od tego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, dlatego wydany został wobec niego list gończy, a następnie ENA – Europejski Nakaz Aresztowania. W poszukiwania zaangażowali się policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Lublinie, nazywani „Łowcami Głów” – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek .

Kiedy mundurowi ustalili miejsce pobytu 54-latka na terenie Holandii przekazali te informacje za pośrednictwem Komendy Głównej Policji i poprzez ENFAST – europejską sieci współpracy policyjnej, 54-latek został zatrzymany w miejscu pracy przez holenderską Policję.

– Mężczyzna został przetransportowany do Polski i przekonwojowany do aresztu śledczego w celu odbycia kary – dodaje nadkomisarz Andrzej Fijołek.

4 komentarze

  1. Lot- em bliżej.

  2. „Po wyroku urywał się na terenie Holandii”
    Pozdrawiam

  3. Nikt ich nie sieje a pełno chwastów..?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport