Spłonęło 800 bel słomy. Walka z pożarem trwała 10 godzin

Trwa szacowanie strat wywołanych nocnym pożarem składowiska słomy koło Łukowa. Akcja gaśnicza zakończyła się przed południem.

Pożar sterty w Malcanowie w gminie Łuków, na której składowana była słoma w belach, został zauważony w nocy z wtorku na środę. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Na miejsce skierowano zastępy z PSP w Łukowie oraz z jednostek OSP w Gręzówce, Dąbi oraz Łazowie.

Walka z ogniem nie należała do łatwych. Z uwagi na fakt, iż pożar był już znacznie rozwinięty, pięć godzin trwało zanim został on opanowany. Nad ranem zaczęło się dogaszanie.

W tym celu wykorzystywano podnośnik, w celu przerzucenia słomy, którą następnie przelewano wodą aby ogień znów się nie pojawił. Działania strażaków trwały ponad dziesięć godzin. Z 800 bel słomy, jakie znajdowały się na składowisku, ocalało zaledwie 10. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Jak to w takich przypadkach bywa ktos sie bawil zapalkami a swoja droga cos do tak duzego.pozaru wyslano jednostek.gasniczych

 2. Tyle godzin trwała akcja i tylko 3 jednostki osp? czyżby wokół Łukowa nie było więcej strażaków ochotników?

 3. Niestety konkurencja i licho nie śpi słomajest droga w tym roku, a konkurencja jeszcze większa. Przykro słyszeć ze ktoś pracował na to bardzo ciężko i poszło z dymem.

 4. Przecież jak nie zagraża budunkom ani ludziom to nie ma sensu gasić, lepiej niech się spali do końca i tak już będzie bezużyteczna. Pewnie dlatego mało zastępów było bo wiedzą że to pożar niedoopanowania…

 5. Krdzior glupi zes jak.but pozar bel.slomy nie pali sie jak drewniana chupa tylko w wiekszosc sie tli .dziwi mnie ze do tak duzego pozaru wyslano tak.malo jednostek.a zecz druga uzyto podnosinika w koncowej fazie akcj zamist w pierwszej by odciac rozprzestrzenianie sie ognia dalej.ta cala akcja z opisu wyglada na haotyczna i zle dowodzona .gdzi bylo zaopatrzenie wodne ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja