Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spłonęło 800 bel słomy. Walka z pożarem trwała 10 godzin

Trwa szacowanie strat wywołanych nocnym pożarem składowiska słomy koło Łukowa. Akcja gaśnicza zakończyła się przed południem.

Pożar sterty w Malcanowie w gminie Łuków, na której składowana była słoma w belach, został zauważony w nocy z wtorku na środę. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Na miejsce skierowano zastępy z PSP w Łukowie oraz z jednostek OSP w Gręzówce, Dąbi oraz Łazowie.

Walka z ogniem nie należała do łatwych. Z uwagi na fakt, iż pożar był już znacznie rozwinięty, pięć godzin trwało zanim został on opanowany. Nad ranem zaczęło się dogaszanie.

W tym celu wykorzystywano podnośnik, w celu przerzucenia słomy, którą następnie przelewano wodą aby ogień znów się nie pojawił. Działania strażaków trwały ponad dziesięć godzin. Z 800 bel słomy, jakie znajdowały się na składowisku, ocalało zaledwie 10. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Jak to w takich przypadkach bywa ktos sie bawil zapalkami a swoja droga cos do tak duzego.pozaru wyslano jednostek.gasniczych

  2. Tyle godzin trwała akcja i tylko 3 jednostki osp? czyżby wokół Łukowa nie było więcej strażaków ochotników?

  3. Niestety konkurencja i licho nie śpi słomajest droga w tym roku, a konkurencja jeszcze większa. Przykro słyszeć ze ktoś pracował na to bardzo ciężko i poszło z dymem.

  4. Przecież jak nie zagraża budunkom ani ludziom to nie ma sensu gasić, lepiej niech się spali do końca i tak już będzie bezużyteczna. Pewnie dlatego mało zastępów było bo wiedzą że to pożar niedoopanowania…

  5. Krdzior glupi zes jak.but pozar bel.slomy nie pali sie jak drewniana chupa tylko w wiekszosc sie tli .dziwi mnie ze do tak duzego pozaru wyslano tak.malo jednostek.a zecz druga uzyto podnosinika w koncowej fazie akcj zamist w pierwszej by odciac rozprzestrzenianie sie ognia dalej.ta cala akcja z opisu wyglada na haotyczna i zle dowodzona .gdzi bylo zaopatrzenie wodne ?