690 680 960

Śledztwo prokuratury w Zamościu. Fałszywe dokumenty i kredyt – dwie osoby zatrzymane

Dwie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledztwo dotyczy m.in. wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów. Sprawę prowadzi zamojska prokuratura.

– Delegatura CBA w Lublinie prowadzi postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu w wielowątkowej sprawie m.in. powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych samorządowych, celem podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za osiągnięcie korzyści majątkowej, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień, mogące wyrządzić jednostce organizacyjnej wykonującej działalność gospodarczą szkodę majątkową i innych. Jeden z wątków dotyczy wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

W toku śledztwa funkcjonariusze lubelskiej Delegatury CBA uzyskali informacje o dwóch osobach, które w oparciu o fałszywe dokumenty, potwierdzające zatrudnienie w jednej z firm, uzyskały kredyt konsumpcyjny w wysokości 30 tysięcy złotych. W placówce jednego banków, miały przedłożyć podrobione potwierdzenia zatrudnienia w spółce.

Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policji, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

(fot. CBA, źródło CBA)

Jeden komentarz

  1. Kiepsko to wygląda …ukradli za mało żeby stać się nietykalnymi ….tych co kradńą miliony ,nie ruszą

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…