Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Śledztwo prokuratury w Zamościu. Fałszywe dokumenty i kredyt – dwie osoby zatrzymane

Dwie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledztwo dotyczy m.in. wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów. Sprawę prowadzi zamojska prokuratura.

– Delegatura CBA w Lublinie prowadzi postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu w wielowątkowej sprawie m.in. powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych samorządowych, celem podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za osiągnięcie korzyści majątkowej, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień, mogące wyrządzić jednostce organizacyjnej wykonującej działalność gospodarczą szkodę majątkową i innych. Jeden z wątków dotyczy wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

W toku śledztwa funkcjonariusze lubelskiej Delegatury CBA uzyskali informacje o dwóch osobach, które w oparciu o fałszywe dokumenty, potwierdzające zatrudnienie w jednej z firm, uzyskały kredyt konsumpcyjny w wysokości 30 tysięcy złotych. W placówce jednego banków, miały przedłożyć podrobione potwierdzenia zatrudnienia w spółce.

Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policji, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

(fot. CBA, źródło CBA)

Jeden komentarz

  1. Kiepsko to wygląda …ukradli za mało żeby stać się nietykalnymi ….tych co kradńą miliony ,nie ruszą

Z kraju