Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Skusiła go atrakcyjna cena koparko-ładowarki. Stracił 4 tys. euro

Kolejny mieszkaniec regionu padł ofiarą oszustwa, podczas zakupów w sieci. Tym razem 27-latek z gminy Łabunie wpłacił kilka tys. euro za koparko-ładowarkę, której do tej pory nie ujrzał. Sprawą zajmują się zamojscy policjanci.

Zamojscy policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie dokonanym na szkodę mieszkańca gminy Łabunie. Mężczyzna stracił 4 tysiące euro, podczas transakcji, której wynikiem miał być zakup koparko-ładowarki.

Z przekazanych policjantom informacji wynika, że w ubiegłym miesiącu mężczyzna na jednym z portali internetowych odnalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży koparko-ładowarki. Skuszony atrakcyjną ceną skontaktował się ze sprzedającym i ustalił warunki transakcji. Następnie wpłacił na podany przez niego numer konta 4 tysiące euro. Była to połowa wartości sprzętu oraz koszty jego dostawy z Hiszpanii do Polski.

Kilka dni później pokrzywdzony otrzymał wiadomość, że urząd celny wymaga opłacenia ubezpieczenia. To z kolei związane było z uregulowaniem całej należności za zakupioną koparko-ładowarkę. 27-latek dokonał kolejnego przelewu w tej samej wysokości i oczekiwał na dostarczenie sprzętu budowlanego, którego transportem miała zająć się firma spedycyjna.

Nieoczekiwanie, druga transza pieniędzy, wróciła na jego konto z nieustalonych przyczyn. Natomiast sprzedający przestał odpowiadać na wysyłane do niego wiadomości. Z tego powodu mieszkaniec gminy Łabunie zgłosił ten fakt na policję. Teraz wyjaśnianiem sprawy zajmują się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy.

(fot. pixbay.com – ilustracyjne)

18 komentarzy

  1. jak sie nie widzialo na oczy i nie sprawdziło sprzętu to jak można go kupić ? SAMOZAORANIE. Dziękuję za uwagę !

  2. niech sie cieszy [***] ze dostal zwrot polowy kasy

  3. ja bym rowera nie kupil jakbym nie widzila przed domem i to moglby byc kradziony

  4. jakim trzeba byc pazernym ze ktos daje w prezencie koparkezapolceny chyba ze na bialorusi albo rosji

  5. odbiór w paczkomacie ?

  6. Za 8000€ to nawet minikoparki nie kupi głupek. Redakcjo,na zdjęciu jest typową ładowarka,a nie koparko-ładowarka.

Z kraju

Sport