Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Skręcała w lewo, zderzyła się z wyprzedzającym ją pojazdem

W poniedziałek po południu w Biszczy doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił pasażer jednego z samochodów.

Wczoraj około godziny 14:30 w miejscowości Biszcza w powiecie biłgorajskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Policjanci ustalili wstępnie, że 45-letnia mieszkanka gminy Biszcza kierując samochodem marki Audi skręciła w lewo nie upewniając się, co do bezpiecznej możliwości wykonania tego manewru. Zderzyła się samochodem marki Hyundai, którego kierowca wyprzedzał audi. Hyundai po zderzeniu uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony pasażer hyundaia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, jak również stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 45-latce prawo jazdy.

(fot. Policja Biłgoraj)

14 komentarzy

 1. O winie się nie będę wypowiadał. Policjanci stwierdzili jak stwierdzili. Natomiast dodam, że zabronione jest wyprzedzanie z lewej strony pojazdu sygnalizującego zamiar skrętu w lewo. Zakaz ten obowiązuje także poza skrzyżowaniami.

 2. Pewnie się upierała (jak wielu na tym forum), że kierunkowskaz uprawnia ją do skrętu do zagrody, bez popatrzenia w lusterka.

  • Skręcający w lewo pojazd wyprzedzamy w prawej strony tak mówi KD. Poza skrzyżowaniem czyli jak mówisz do zagrody o ile jest po lewej stronie również skręca się w lewo, wiec prawo to samo. ?

   • Zgłoś się z tą interpretacją do tego samego patrolu co ślepej babie prawo jazdy zabrał.
    Jest szansa, że i tobie (z korzyścią dla pozostałych uczestników ruchu drogowego) je też odbiorą.

    Spójrz też na zdjęcia – czy tam jest skrzyżowanie? Nie ma nawet linii rozdzielającej pasy!

    • Manewr skrętu można wykonać również poza skrzyżowaniem. Skręcającego w lewo nie wyprzedza sie z lewej strony.

 3. Od kiedy to można wyprzedzać samochód skręcający w lewo? To wyprzedzający powinien się upewnić, że może bezpiecznie wykonać manewr – skręcając w lewo trzeba ustąpić pierwszeństwa jadącym z przeciwka, nie z tyłu. Co to za bzdury w tym artykule? Oczywiście zdarzają się wyjątkowe sytuacje, ale wtedy powinno to być jasno wskazane, bo na razie to wychodzi jakieś kuriozum.

  • jeśli samochód, który Cię wyprzedza rozpoczął manewr i nie ma w tym miejscu zakazu wyprzedzania, to masz obowiązek go przepuścić, bo jedzie prawidłowo i trzeba się upewnić, że ma się wolną drogę do skrętu. kierunkowskaz był włączony albo go nie było, ale hyundai bezsprzecznie był już w trakcie wyprzedzania. uczy się to to prowadzić z youtube’a i później takie kwiatki…

   • A ja tego nie rozumiem,może przesiąknięty inną kulturą,bo np.w Uk jadąc przez wichurę z ograniczeniem prędkości nikt nie wyprzedza.Linie poziome przerywane(bo do zagrody trzeba skręcić) brak znaku pionowego z zakazem wyprzedzania i jakoś bum nie ma.To teraz mi odpowiedz:kto ma myśleć ,ten co chce skręcić i pewnie zwalnia czy ten co ma przed sobą auto skręcające ale wiecznie mu się śpieszy.Bo w/g tych zasad to przyjdzie moment,że będziesz stał na środku(chcąc skręcić)a sznur aut będzie Cię mijać ale nie tą stroną.Miłego rozmyślania.

  • oddaj PJ dla dobra wszystkich.

 4. Zderzyła się z wyprzedzającym ją ogrodzeniem.

 5. Po pierwsze gdzie napisali że kobieta w ogóle włączyła kierunkowskaz. Każdy kto widział kobiety na drodze w akcji wie ze wszystko jest możliwe.
  Po drugie, za kolizję jej nie zabrali prawka. Pewnie kłóciła się z Policjantami i zatrzymali słusznie za nieznajomość przepisów.

  • A gdzie napisali,że nie włączyła?Znam baby co od chłopów lepiej jeżdżą.Prawda taka,że wszelkie miejscowości ,wsie to dar do wyprzedzania przez patologię drogową.A potem kończy się w najlepszym przypadku na rozbitym tylko aucie.Ale do myślenia Zlota to trzeba dorosnąć i naprawdę się najeździć,ba i zobaczyć parę worków przy wrakach.

   • Tak. Pouczaj mnie o jezdzie i oglądaniu worków. Smiech na sali 😀
    To ze dużo jeżdżę uświadomiło mnie jak kobiety są beznadziejnymi kierowcami. Co takie artykuły tylko potwierdzają.
    Też znam baby co są dobrymi kierowcami. Ale to kropla w morzu półgłówków z prawem jazdy za jajka.