Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skręcał na posesję, doprowadził do zderzenia. Oślepiło go słońce

Wczoraj w Przytocznie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem w Przytocznie w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Z ustaleń policjantów wynika, że 56-letni kierujący samochodem marki Volkswagen skręcając w posesję nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka samochodowi marki Opel kierowanemu przez 65-letniego mężczyznę. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Jak nam przekazano, kierowca volkswagena tłumaczył, że oślepiło go słońce i nie widział nadjeżdżającego pojazdu.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Obaj kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę zdarzenia został nałożony mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym.

(fot. Policja Lubartów)

9 komentarzy

 1. Pewnie zadowolony wracał z Kocka bo był targ

 2. Ciekawe co napisaliby AntyFranie, gdyby skręcający zajechał drogę rowerzyście/hulajnogiście itp. Że nie mieli OC, że powinni zahamować, bo ich zaboli bardziej, czy, że nie mieli za małe światełka, czy też, że powinni jechać chodnikiem/zabroniona jest jazda po chodniku.

 3. Jasny gwint !!!

  Nie po to ów 56-latek odganiał dzieci od michy, żeby móc kupić Volkswagena (!), żeby potem ustępować jakiemuś marnemu oplowi…

 4. Słońce oślepiło? Pewnie szyby w holcwagenie od środka zaparowane, bo po co czekać przed wyjazdem, aż wentylator osuszy jak można w kogoś przyładować i mieć szybę z głowy?

 5. dwa diesle – fajnie będzie czystsze powietrze

 6. deszcz – źle
  śnieg – źle
  gołoledź – źle
  słońce – źle
  dziurawa droga – źle
  kręta droga – źle
  prosta droga – źle, bo ciężko się skupić na jeździe
  dobra nawierzchnia – źle, bo można szybko jechać, a się nie potrafi

  skończcie w końcu dawać ciamajdom prawo jazdy!

  • i dodam jeszcze, że trzeba zmienić program szkolenia! i to diametralnie.
   jeśli ktoś się porusza w okolicach WORDu, gdzie L-ki stanowią jakieś 30% wszystkich pojazdów, to ciągle może dostrzec, że tu komuś zgaśnie, tu szarpnie itp. powiedzcie, co stoi na przeszkodzie uczyć ich ruszać z miejsca przez kilka godzin na placu? na prawdę, jeśli ktoś się aż tak stresuje wyjechaniem poza parking, że mu z nerwów władzę w nogach odbiera – to już jest poważny sygnał, że nie będzie z niego nigdy poprawnego kierowcy. NIGDY!!!

Z kraju