Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Sklepowy parking pułapką dla kierowców? Zderzyły się tam kolejne dwa auta (zdjęcia)

Po raz kolejny na parkingu przed centrum handlowym przy ul. Turystycznej w Lublinie miało miejsce zderzenie pojazdów. Tak jak zawsze kierowca jadący „główną” aleją był niezwykle zdziwiony, iż to on jest sprawcą.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 16 na parkingu hipermarketu E.Leclerc przy ul. Turystycznej w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: BMW i honda. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierujący BMW mężczyzna jechał „główną” aleją w stronę ul. Turystycznej. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu hondzie, której kierująca wyjeżdżała od strony sklepowego wejścia. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Ratownicy medyczni opatrzyli je na miejscu. Na miejscu pracują teraz policjanci, którzy prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności kolizji.

Od dawna parking ten jest jednym z miejsc, gdzie kierowcy w tego typu sytuacjach mogą być niezwykle zdziwieni, gdyż z poszkodowanego stają się sprawcą. Wszystko z powodu pozostałości po oznakowaniu, które nie do końca jest zgodne z przepisami ruchu drogowego.

Wielu kierowców sugeruje się resztkami namalowanych na jezdni znaków czy też linii. Dlatego też sądzą, że skoro poruszają się tzw. „głównym” ciągiem komunikacyjnym, to mają pierwszeństwo przejazdu.

Tymczasem zgodnie z przepisami, na terenie tego parkingu skrzyżowania są równorzędne i należy się stosować do zasady pierwszeństwa z prawej strony. Jako przykład policjanci podają okres zimowy, kiedy to namalowane na nawierzchni linie nie są widoczne pod śniegiem.

Sklepowy parking pułapką dla kierowców? Zderzyły się tam kolejne dwa auta (zdjęcia)

Sklepowy parking pułapką dla kierowców? Zderzyły się tam kolejne dwa auta (zdjęcia)

54 komentarze

 1. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  I dziadek się nie dziw ,bo kobieta z dzieckiem jechała i niewiadomo ,czy nie był byś winien ,lepiej, przepuść tego co wymusza ,bo później będzie policja, przesłuchania, protokoły, może sąd,a w efekcie z poszkodowanego możesz stac winnyn

 2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Ja bym dał wysoki mandat kierowcy BMW za prędkość w miejscu ,gdzie mogło zza stojących samochodow, nagle wybiec dziecko

 3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Jak nie rozumiesz na jakiej podstawie ,to dalej będą ginąć ludzie i małe dzieci na stogach .Zrozum że jak Jedziesz z dozwoloną prędkością wąska ulicą obustronnie zaparkowanymi pojazdami ,to jak ci wybiegnie dziecko nie zahamujesz,ale jak będziesz jechał 20 czy 30 km

 4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Policja da ci mandat za prędkość na pustkowiu i dałej nic nie zrozumiesz ,bo nikt cię nie uczy że to bezpieczeństwo zdrowie i życie jest nr1,a numer dwa to kodeks drogowy

 5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Errata- błąd zamiast stogach ma być drogach

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport