Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Sieć sklepów Lidl wycofuje ziemniaki ze sprzedaży. „Przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu środka ochrony roślin”

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Chodzi o wycofanie partii ziemniaków jadalnych sałatkowych z oferty sklepów sieci Lidl, ze względu na przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu środka ochrony roślin chloroprofamu.

46 komentarzy

 1. Das kartofel ,niemiecka zdrowa żywność, pakowana w Polsce by zmylić klienta. Sprawdzajcie czy produkt ma polską flagę ijaki kod kreskowy ,bądźcie świadomym klientem a nie napychaczem kasy zagranicznych koncernów.

  • akurat das kartofla mocno biją normy ekologiczne i ograniczona ilość oprysków. Do lidla dostarcza bodajże Onix i Awex tworzone przez polskich rolników.
   O ile nie ma takiej informacji o Onixie to do Awexu przyjeżdża towar patelniami ze wschodu Litwa, Białoruś i Ukraina (tak tak ciągle dociera w szczególności zboże techniczne u nas skupowane jako gat 1).
   Mam znajomych którzy przesiedli się na wschodnie pasze bo są lepiej chrzczone niż polskie, o paszach z zachodu nie chcą słyszeć bo brojlery rosną na nich o tydzień dłużej a i tak są mniejsze…..

 2. Ciekawe , czy tylko te ziemniaki …..???? , co z pozostałą zielenizną wątpliwej jakości . Życzmy smacznego wszystkim walącym drzwiami i oknami „klientom” – tylko Lidle, Kauflandy i Aldi „gwarantują” Ci „zdrowe ” odżywianie .!!!
  A co z mięchem ze zdechłych krów i nie tylko ???

 3. A te kartofle to były BIO czy zwykłe?

 4. Ciekawe jakie ziemniaki przerabiają na frytki, przecież przy tej produkcji, podstawą było hamowanie kiełkowania ziemniaków za pomocą tej substancji. Bez tego tracą przydatność technologiczną.

 5. Z Lidla nic do jedzenia bym nie kupił.

 6. Wszystko w marketach jest tak chemiczne że do jedzenia się nie nadaje.

 7. „Mirek” stwierdzasz, że inni to „matoły tłuki i niedoinformowane miastowe snoby”.
  To jak ciebie baranie nazwać jeszcze inaczej skoro pewien środek, o którym wspominasz nadal jest w Polsce sprzedawany?
  A wystarczyło jedynie wpisać jego nazwę w internecie aby zobaczyć oferty w wielu sklepach.

 8. Markety przynajmniej wycofują. A teraz wyobraźmy sobie panią na ryneczku która sprzedaje niby zdrowe warzywka ze swojego ogródka elizówkowego.Tam przecież nikt tego nie bada i nikt nigdy nie wycofa.Smacznego zdrowego.