Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sezon letni na lubelskim lotnisku. Coraz więcej miast w rozkładzie lotów

Zniesienie obostrzeń zachęca do podróżowania. Z Portu Lotniczego Lublin polecimy do Gdańska, Doncaster, Londynu, Burgas, Eindhoven, Oslo, Splitu, Warszawy oraz Dublina.

– Podróże lotnicze nie są na szczęście już tak uciążliwe jak jeszcze miesiąc temu. Po zniesieniu obostrzeń, osoby przyjeżdżające do Polski nie podlegają obowiązkowi kwarantanny granicznej. Nie obowiązuje także nakaz okazywania certyfikatu szczepienia podczas przekraczania granicy. To zachęca do wyboru połączeń lotniczych. A tych, wraz z nastaniem wiosny, jest coraz więcej – informuje prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Od 2 kwietnia wróciły popularne wśród mieszkańców województwa lubelskiego loty do Oslo. Dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, obsługuje je linia lotnicza Wizzair. Od 5 lipca powrócą również połączenia tego przewoźnika z lotniskiem, Doncaster Sheffield w środkowej Anglii.

Bilety na loty do Londynu Luton oferuje w sprzedaży Ryanair. Przewoźnik ten już od kwietnia zapewnia 5 rejsów w tygodniu w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Londyn zatem będzie dostępny już dwa razy dziennie, bo kierunek ten przez cały czas, sześć razy w tygodniu, oferuje również Wizzair.

Loty do Warszawy obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT. Na uwagę zasługuje fakt, że od końca marca zwiększona została częstotliwość lotów. Obecnie Warszawa jest dostępna sześć razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, a od 2 maja dojdą jeszcze 4 dodatkowe połączenia w tygodniu o 5:35 rano.

W okresie wakacyjnym można liczyć na sprawdzone już połączenia do popularnych i oczekiwanych miejscowości wypoczynkowych na południu Europy. To Burgas nad Morzem Czarnym i Split nad Adriatykiem. Kierunki te obsłużą samoloty linii Wizz Air. W wakacje będziemy mogli również polecieć do Turcji, dzięki dostępnej już w sprzedaży ofercie biur podróży TUI i Coral Travel. Z lubelskiego lotniska polecimy do Antalyi, znanego kurortu położonego nad Morzem Śródziemnym.

Loty do Gdańska, obsługiwane przez narodowego przewoźnika, PLL LOT zyskają dodatkową rotację i będą odbywały się dwa razy w tygodniu i to aż do końca października. Dodatkowo, do oferty połączeń do Gdańska, od maja dołączy też Ryanair, który będzie obsługiwał połączenie, również dwa razy w tygodniu.

(fot. PLL)

13 komentarzy

 1. A piloci będą lądować na czują?

 2. Czy trzeba okazywać certyfikaty przed lotem ważne na 280 dni lub okazać wynik testu negatywnego ??

 3. Hmm a skąd informacje o powrocie Doncaster od lipca? Wg przewoźnika od listopada 😉

  • Informacja z PLL.

  • No właśnie. Miałem rezerwacje na lot 12 lipca, który został anulowany przez wizera a lotów w innych dniach lipca w ogóle nie było, dlatego muszę lecieć z wawy do doncaster.

 4. Dziadek ze Slamsowa

  Kogo stać to niech se fruwają we wszystkie strony świata.
  A ja jak doczekam „czternastki” to se też pofrunę, na święta, do Glasgow, do moich trzech kochanych wnuczek
  (ale z Modlina, bo ze świdnickiego lotniska tam nie latajom).
  I korzystając z okazji, pozdrawiam Natalkę, Zuzkę i Julkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 5. Z Warszawy lot do Splitu tysiąc złotych tańszy dla mojej rodziny, niż z Lublina.

 6. Wizzair? To ci u których można z sobie dalej spokojnie z Węgier, Budapesztu i Debreczyna do Moskwy polecieć?

 7. Polaki sie cieszą, że nic sie nie zmieniło od ii wś. spi**ją albo do londynu, jak rzond na uchoćstwie, albo ręcznik u wybrzeża jugosławii.

  • Brajanek (ten od Dżesicy)

   Do Londynu (na zmywaki) najczęściej spie…lają polscy lekarze specjaliści i pielęgniarki, którym w Polsce ciągle za mało płacą.

 8. W Radomiu, Pcimiu, Pacanowie, Sosnowcu a szkoda ?. Nie jedna osoba by poleciała

 9. Lublin. Miasto Inspiracji!

  co z tego jak nie można wrócić tego samego dnia.

Wiadomości z info112