Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sekcja zwłok noworodka nie dała odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Matka ukrywała ciążę

Trwa śledztwo w sprawie śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono w jednym z domów w powiecie krasnostawskim. Jak ustaliliśmy, najbliżsi kobiety zapewniali, że nie widzieli, iż jest ona w ciąży.

We wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Lublinie przeprowadzona została sekcja zwłok noworodka, którego znaleziono w jednym z domów w miejscowości Wirkowice w gminie Izbica w powiecie krasnostawskim. Biegli na podstawie podstawowych badań nie byli jednak w stanie odpowiedzieć na podstawowe pytanie w tej sprawie, czyli czy chłopiec urodził się żywy czy martwy. Dlatego też śledczy zlecili wykonanie dodatkowych czynności.

Wiadomo już, że dziecko było wcześniakiem, urodziło się w siódmym miesiącu ciąży. Jak ustaliliśmy, 27-latka ukrywała, że po raz kolejny zaszła w ciążę. Nawet jej najbliżsi zapewniali, iż nie podejrzewali, że spodziewa się ona dziecka. Z kolei jej partner przebywa za granicą.

Kobieta nie została jeszcze przesłuchana z uwagi na jej stan. Cały czas przebywa w szpitalu, jak jednak ustaliliśmy, wszystko wskazuje na to, że niebawem będzie można z nią wykonać pierwsze czynności. Przede wszystkim lekarze zapewniają, iż zagrożenie życia minęło.

Przypomnijmy, 27 latka w sobotę przed południem trafiła do szpitala w Krasnymstawie. Uskarżała się na silne bóle podbrzusza. Została skierowana na oddział ginekologii. W trakcie badań lekarz od razu zorientował się, że pacjentka niedawno urodziła. Ta jednak nie chciała się do tego przyznać. Tak samo przecząco odpowiadała na pytania na temat dziecka. Szpital natychmiast zaalarmował o wszystkim policję.

Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania kobiety. Tam, w trakcie przeszukania domu, natrafili na leżącą pod łóżkiem torbę na zakupy. W środku znajdowały się zwłoki chłopca. Od razu rozpoczęły się nadzorowane przez prokuratora czynności. Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Do pudła su…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo