Samorządy ruszają z inwestycjami drogowymi. Lista dróg lokalnych przeznaczonych do remontu

W ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej dofinansowanych zostało 66 inwestycji na drogach gminnych i powiatowych. Samorządy mogą już ogłaszać przetargi na ich realizację.

Zatwierdzona została już ostateczna lista gmin i powiatów z województwa lubelskiego, które otrzymają w tym roku dofinansowanie na budowę i modernizację dróg lokalnych. Samorządy w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, swoje dokumenty składały jesienią ub. roku. Łącznie wpłynęło 120 wniosków na drogi gminne i 35 na drogi powiatowe.

Gminy i powiaty, których inwestycje zostały umieszczone na liście podstawowej do dofinansowania, otrzymały już o tym informację. Na przyszły tydzień zaplanowano podpisanie umów, jednak nie przeszkadza to aby samorządy już teraz ogłaszały przetargi na realizację poszczególnych zadań. Ostatecznie dofinansowane zostały 22 inwestycje na drogach powiatowych oraz 44 na drogach gminnych. Na liście rezerwowej znajduje się 8 inwestycji na drogach powiatowych i 26 na drogach gminnych.

Jednocześnie trwa sprawdzanie wniosków na dotację do budowy dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, które były przyjmowane do 15 kwietnia. Do wojewody lubelskiego wpłynęło ich łącznie ponad 520, zarówno na drogi gminne jak i powiatowe. Zainteresowanie samorządów tym projektem jest bardzo duże, niektóre z nich, jak np. miasto Opole Lubelskie, złożyło w naborze aż szesnaście wniosków na różnego rodzaju zadania. Wartość wszystkich zgłoszonych inwestycji, które w ramach FDS zamierzają realizować w tym roku samorządy z woj. lubelskiego wynosi ponad 720 mln zł.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Powiat krasnostawski – Lublin ul. Głuska do Sobieska Wola. To chyba jakaś kpina?

  • Remontowany będzie odcinek od Sobieskiej Woli do skrzyżowania z drogą wojewódzką 837, także żadna kpina, bo droga tam jest w fatalnym stanie.

 2. Dziurawa droga przez wieś – 40÷60km/h. –> Równa droga przez wieś – 90÷120km/h.
  U bezmózgów limit prędkości wyznacza stan nawierzchni, a nie przepisy ruchu drogowego, więc hołocie drogowej nie można dróg naprawiać, bo się pozabijają nawzajem.

 3. A gdzie remont drogi pomiędzy Wąwolnicą a Drzewcami ?? Ta droga nie nadaje się obecnie do użytku …

  • Pytaj w swojej gminie. Ale skoro nawet nie chcieli napisać wniosku o dofinansowanie, to znaczy, że nie jest źle.

 4. A droga z Bychawy do Wysokiego? Dziura na dziurze… Załatali największe dziury, ale tak to super zrobili że jeździ się tak samo jakby nie łatali, a może nawet jeszcze gorzej

 5. Wojewoda obiecywał, obiecywał a i tak PISowskie gminy i powiaty zgarną pulę. Przy czym trochę wysiudali swoich bo dofinansowanie miało być na poziomie 70%. Może się mylę ale oficjalnie wszystkie wnioski szły po 70% dofinansowania. Magiczne 20% to często różnica kilkuset tysięcy dla gminy czy powiatu. Czyżby PIS dał na ilość a nie jakość? Damy po 50% to tu to tam, przy czym beneficjenci będą musieli skorygować uchwalone budżety 200-400 tysięcy różnicy. Teraz jak? Zrezygnować z dofinansowania czy czarować pieniądze?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!