Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszli po dary od proboszcza, ukradli z portfela 4 tys. złotych

W Wielką Sobotę na plebanii jednego z zamojskich kościołów doszło do kradzieży pieniędzy. Sprawcami okazały się osoby, które przyszły po paczki żywnościowe na święta.

W sobotę po południu zamojscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży pieniędzy na jednej z plebanii w Zamościu. Jak ustalili mundurowi, kradzież miała miejsce podczas nieobecności proboszcza w świątyni.

Osoby przebywające na terenie kościoła zrelacjonowały, że do plebanii weszły trzy osoby, które przyszły pod pretekstem odebrania od proboszcza darów żywnościowych. Potrzebujący otrzymali paczkę. Z uwagi na swoją nietrzeźwość, szybko jednak zostali poproszeni o opuszczenie kościoła.

Po powrocie proboszcza okazało się, że z portfela zniknęło 4 tys. złotych. Niespełna godzinę po zgłoszeniu, jeden z podejrzewanych o kradzież, 34-letni mieszkaniec Zamościa znalazł się w rękach policjantów. W czasie zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali w Biłgoraju 35-latka oraz jego 36-letnią znajomą, mieszkańców powiatu biłgorajskiego.

Cała trójka usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali również skradzione pieniądze.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. On ma w portfelu 4 koła na drobne wydatki,a ja nie całe 4 zł.

  2. W portfelu trzymać taką kwotę????Nieźle się powodzi tym,którzy ślubowali ubóstwo….

  3. bo bycie klechą to misja,klechą nie jest się dla pieniędzy,te nędzne grosze to bezdomny ofiarował

Z kraju