16-latek uciekł z ośrodka wychowawczego. Na ul. Wrońskiej brutalnie pobił i skopał dwie osoby.

Ma dopiero 16 lat, jednak już nie raz wchodził w konflikt z prawem. Tym razem pobił i okradł dwóch mężczyzn. Niebawem stanie przed sądem.

W sobotę około godziny 7 rano policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło na ul. Wrońskiej w Lublinie. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec Lublina szedł na przystanek, aby udać się do pracy. W pewnym momencie drogę zastąpił mu młody chłopak, który zaczął go szarpać za ubranie a następnie bić pięściami po całym ciele.

Gdy mężczyzna się przewrócił, napastnik zaczął go kopać. Potem zabrał mu torbę i uciekł. Łupem sprawcy nie był duży, bowiem w torbie znajdowały się tylko dokumenty, elektroniczny bilet komunikacji miejskiej oraz kanapki. Ponieważ poszkodowany doznał licznych urazów, na miejscu interweniował również zespół ratownictwa medycznego. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

W niedzielę nad ranem doszło w tym samym miejscu do kolejnego rozboju. Tak jak poprzednim razem, do idącego ulicą mężczyzny podszedł nastolatek, który zaatakował przechodnia. Mieszkaniec Lubartowa został brutalnie pobity i skopany. Stracił telefon komórkowy, portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy oraz kluczyki do samochodu. Poszkodowany również doznał obrażeń ciała.

Kryminalni z VI Komisariatu Policji w Lublinie ustalili i we wtorek zatrzymali sprawcę obu rozbojów. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina, który jak się okazało przebywał na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nastolatek został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka. Niebawem zostanie on doprowadzony do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich, który zadecyduje o dalszym jego losie.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2017-12-20 23:40:40

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Ale że dorośli faceci dali się pobić 16 letniemu szczylowi? Ja mam 25 lat i jak by do mnie taki woskoczyl to by tylko popierdywał.

  • Może na 2 m wzrostu i 100 kg wagi
   Pakuje na siłowni bo co ma do roboty z poprawczaku.

   • na takich typów jedna rada, jak widzisz że gościu ma złe zamiary i chce Cie okraść, to od razu walisz strzała w morde a potem drugiego bo jak zaczniesz sie zasłaniać itd itd już po tobie, wykorzysta Twoją słabość że sie nie stawiasz tylko bronisz i oklepie jak papiaka 🙂 a do tego element zaskoczenia i te 100kg i 2 m wzrostu nie pomoże

    • Kiedyś dokładnie takie same rady dawał mi znajomy. Bardzo mądre zresztą. Pozdrawiam

    • szczfany liseł——-Mniejszy słabszy musi czym innym imponować , Masz rację , nie wolno być biernym , bo dostanie się łomot, element zaskoczenia zwala z nóg nawet dryblasa i każdego cwaniaka. Jeden dobry strzał i już jest po gościu , sam stosuję tą zasadę . Lewa ręka to –szpital, Prawa ręka to—cmentarz.

  • Pierwsza zasada bójek. Kto pierwszy uderza i trafia zazwyczaj wygrywa.

 2. 1: Szesnastolatek powinien byc karany jak dorosly. 2: Kary za poszczegolne przestepstwa powinny sie sumowac. Czyli dwa rozboje dwie kary. Czyli dwa rozboje, dwa wyroki.

  • Twoja myśl jest zupełnie dobra, ale czy Jedyny Wielki, Wszechwładny Jarosław Wielki (choć nikczemnego wzrostu), pogada z super, hiper Prokuratorem Generalnym i wrowadzą Twoją myśl jako obowiązujące prawo… kto wie???

 3. Kumpel kiedyś chodził z nożykiem do obierania kartofli – krótkim 4-5 cm żeby krzywdy większej nie zrobić. Raz go to uchroniło od amatora cudzej własności kiedy takowy zastąpił mu drogę i próbował skroić rower. Trzeba się próbowac bronić na ile się da, krzywdy nie zrobić ale żeby zabolało.

  • Gamoń, ale realnie myśloncy

   Przyznaję (z autopsji), że to dobry sposób, ja na ten „wszelki przypadek”, zabieram do kieszeni nożyk do tapet.
   Małe toto, niepozorne, a stosownie naznaczyć potrafi – jeszcze się nie zdarzyło, żeby taki naznaczony powiedział, że go „tam”. nie było.
   Rekordziście chirurg założył 32 szwy – pozdrawiam pana, panie Heńku.

   • hehe, szczere brawo. Taka natychmiastowa riposta ma jeszcze jeden ważny aspekt – następnym razem taki 2x się zastanowi zanim co.

 4. Z utylizować ścierwo!

  • Stu dwunasty niedorzecznik

   Weź to powiedz jego Matce Polce to ci oczy wydrapie twierdząc, że to przecież dobre dziecko, tylko koledzy do namówili, a kto wie może powie, że od samego urodzenia do mszy służył, a taki to nawet muchy nie skrzywdzi.
   Po za tym wszyscy się na dzieciątko uwzięli…

 5. Agresywne psy co atakują ludzi się usypia.

 6. Jak taki pracowity to mi może ogródek skopać na wiosnę.

 7. Powinni takich zamykać w wojskowych jednostkach karnych gdzie kaprale by ich ustawiali po swojemu.
  Jakby jeszcze kiedyś coś takiego odwalił, to wysłać na jakąś misję stabilizacyjną.

 8. Inaczej by było gdyby trafił w ręce milicji w czasach komuny. Już w drodze na posterunek zalałby sie łzami a spodnie wypełnił po brzegi wiedząc jak będzie wyglądało przesłuchanie. Niestety dziś świat opanowały różnego rodzaju organizacje dobroczynne broniące wszelkich praw. Szkoda tylko, że ci wszyscy obrońcy tylko wrzeszczą i siedzą z nosami w książkach prawnych. Żadna organizacja jednak jak do tej pory nie zaprosiła zwyrodnialców pod swój dach.

  • A co byś powiedział. Jakbyś był fałszywie oskarżony.
   Ale szybko byś się przynal dzięki totalitarnym metodom tak przez ciebie chwalonym. Tamto było kiedyś. Teraz jest inaczej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!