Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sąd podjął decyzję. Kolejny podejrzany o udział w śmiertelnym pobiciu 16-latka wyszedł na wolność

Troje podejrzanych o udział w śmiertelnym pobiciu 16-letniego Eryka z Zamościa jest już na wolności. Wnioskowali o to ich adwokaci. Jak wskazuje prokuratura, decyzja sądu jest niezaskarżalna.

Decyzją Sądu Okręgowego w Zamościu schronisko dla nieletnich opuścił kolejny podejrzany o udział w śmiertelnym pobiciu 16-letniego Eryka. Chodzi o zdarzenie, jakie miało miejsce 28 lutego przed godz. 16 na osiedlu Planty, dokładnie w pobliżu ulicy Piłsudskiego. Chłopak był bity pięściami i kopany. Napastnicy katowali go do czasu, kiedy przestał się ruszać, po czym uciekli. Życia nastolatka nie udało się uratować.

Niebawem funkcjonariusze zatrzymali czwórkę nastolatków biorących udział w tym zdarzeniu. Zdaniem prokuratury to 17-letni Daniel G. z gminy Stary Zamość kopiąc ofiarę w głowę doprowadził do śmierci, w związku z tym usłyszał zarzuty udziału w pobiciu oraz zabójstwa. Dwóch 16-latków: Szymon J. i Arkadiusz P. będzie dopowiadać za udział w pobiciu, a 16-letnia Gabriela P. za pomocnictwo. Pochodzą oni z gminy Zamość, Stary Zamość i Nielisz.

17-latek trafił do aresztu, dwóch 16-latków: Szymona J. i Arkadiusza P. umieszczono w schronisku dla nieletnich, zaś 16-letnią Gabrielę P. w ośrodku wychowawczym. W kwietniu, na wniosek adwokatów reprezentujących nastolatków, Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował wobec 16-letniej Gabrieli P. i jednego z jej rówieśników aby wyszli oni na wolność otrzymując dozór kuratora. Teraz ta sama decyzja zapadła wobec kolejnej osoby.

Tym samym jedynie oprócz Daniela G. podejrzani odzyskali wolność. Jak wskazuje prokuratura, nie zgadzała się na tego typu rozstrzygnięcie wniosków, jednak postanowienie sądu jest ostateczne, a tym samym niezaskarżalne.

(fot. archiwum)

56 komentarzy

  1. Banda ubeckich zbrodniarzy

Dodaj komentarz

Z kraju