Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Są wyniki sekcji zwłok 10-latka, który utonął w Wieprzu. Jego matki wciąż nie odnaleziono

Jest już znany wstępny wynik sekcji zwłok chłopca, który wpadł do Wieprza. Pomimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, do tej pory nie udało się odnaleźć jego matki.

W środę w Zakładzie Medycyny Sądowej przeprowadzona została sekcja zwłok 10-letniego chłopca, który w piątek w miejscowości Chlewiska koło Lubartowa wpadł do rzeki Wieprz. Biegły lekarz stwierdził, iż wszystko wskazuje na to, że przyczyną śmierci chłopca było utonięcie. Po wykonaniu szczegółowych badań, dokumentacja w tej sprawie zostanie przekazana do prokuratury, która prowadzi czynności dotyczące tej rodzinnej tragedii.

W dalszym ciągu trwają zaś poszukiwania matki chłopca. Uczestniczą w nich strażacy oraz policjanci. Jak nam przekazano, każdego dnia przeszukiwany jest kolejny fragment rzeki. Obecnie akcja skupia się na odcinku położonym 10 km od miejsca, w którym osoby te zniknęły pod wodą. Są to okolice miejscowości Leszkowice, Luszawa i Żurawiniec. Na razie nie przyniosły one skutku.

Przypomnijmy, wszystko wydarzyło się w piątek. Będący na spacerze z matką 10-latek w pewnym momencie wpadł do rzeki. Kobieta ruszyła mu na pomoc, jednak nie udało jej się wyciągnąć dziecka z wody. Pomóc im usiłował również pracujący w pobliżu mężczyzna, który usłyszał krzyki. Wszyscy jednak znaleźli się pod wodą. Wypłynął tylko mężczyzna. Chłopca po ponad godzinie odnaleźli strażacy. Zmarł on po przewiezieniu do szpitala.

(fot. KP PSP Lubartów)

14 komentarzy

 1. To policjanci umieją pływać ze biorą udział w poszukiwaniach pod wodą

 2. Poszukiwania są prowadzone z brzegu rzeki czy też z Łodzi

 3. czyli jednak utonięcie , eureka !

  • Nigdy nie wiadomo.
   Może atak jadowitej płaszczki?
   Choroby współistniejące

   A tak poważnie, to pewnie takie posraane przepisy.

  • Nie jest to takie pewne. Jak rzekł biegły wszystko na to wskazuje.

 4. A może to nie był wypadek?

 5. Ta rzeka w tej okolicy nie jedno istnienie pochłonęła

 6. Wieprz to duża rzeka i nurt o tej porze roku jest silniejszy będzie naprawdę trudno odnaleźć ciało.

Z kraju