690 680 960

Są podejrzani o wyłudzenie blisko 8 mln złotych. Dwie osoby trafiły do aresztu

Najbliższe trzy miesiące spędza w areszcie dwie zatrzymane osoby do sprawy wyłudzenia blisko 8 mln złotych. Zatrzymanie to efekt pracy śledczych nad sprawą wyłudzeń w jednej z placówek leczniczych na terenie powiatu hrubieszowskiego.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie oraz prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Zamościu prowadzili śledztwo dotyczące działalności jednej z placówek leczniczych. Ustalono, że na przestrzeni lat 2011-2015 doszło tam do szeregu naruszeń prawa.

Pod „lupą” znaleźli się ówcześni szefowie placówki oraz zatrudniony tam personel.

Śledczy ustalili, że przestępczy mechanizm polegał na fałszowaniu dokumentacji dotyczącej stanu zdrowia przebywających tam pacjentów. Jak wynikało z prowadzonych raportów, ze względu na pogarszający się stan zdrowia pensjonariuszy, a co za tym idzie niemożność samodzielnego odżywiania się, zachodziła konieczność dedykowania im specjalistycznego leczenia żywieniowego. Ten aspekt był niezmiernie istotny, gdyż taki zapis w dokumentacji, powodował otrzymanie dofinansowania z funduszu zdrowia.

 

 

 

Tworzona dokumentacja poświadczająca nieprawdę przez lata była podstawą do rozliczeń, dzięki którym placówka otrzymywał pieniądze z funduszu zdrowia.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy przeprowadzili szereg czynności procesowych, takich jak przeszukania, analizy dokumentów medycznych, przesłuchania kilkuset osób, uzyskania kilkuset opinii biegłych lekarzy itp. Z ustaleń śledztwa, które obejmuje lata 2011-2015 wynika, że wskutek tego przestępczego procederu placówka wyłudziła łącznie blisko 8 milionów złotych.

Mundurowi zatrzymali osoby biorące udział w tym przestępczym procederze. Jest to kierownictwo placówki: 52-letni mieszkaniec pow. tomaszowskiego oraz 48-letnia mieszkanka pow. hrubieszowskiego.

Policjanci dokonali także tymczasowego zajęcia ruchomości m.in. w postaci wartego ponad 100 tys. zł. samochodu osobowego.

W prokuraturze zostały im przedstawione zarzuty dotyczące oszustwa i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości.

Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

68-133438_g

2018-08-28 10:33:24
(fot. wideo KWP Lublin)

9 komentarzy

 1. LUDZKIE HIENY!!!

 2. I tak nasze składki zabierają złodzieje na stanowiskach w słuźbie zdrowia i krzyczą więcej kasy bo brakuje na wszystko??

 3. Zwróćcie uwagę w kieszeni ma paszport. Policja zdążyła.

 4. Ciekawe jaki jest koszt takiego śledztwa. Setki przesłuchań, SETKI OPINII BIEGŁYCH. To musiało kosztować.

 5. Duda ich ułaskawi

 6. już były przypadki, że koleś leżał w dwóch szpitalach jednocześnie, he. Jest możliwość sprawdzenia swojej ścieżki leczenia, może się okazać, że macie bogatą kartę leczenia i nie wiecie o tym, hehe.

 7. Kolejni złodzieje z PO aaresztowani

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas