Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Są dodatkowe pieniądze na przebudowę dworca. PKP liczy, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę

Pojawiła się kolejna szansa, że w końcu ruszą prace związane z przebudową dworca PKP w Chełmie. Inwestycja miała się rozpocząć jeszcze na przełomie 2020 i 2021 roku. Jednak wciąż nie udało się wybrać wykonawcy zadania.

PKP ogłosiły kolejny przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy, który zajmie się przebudową dworca kolejowego w Chełmie oraz stworzy uzupełniającą dokumentację projektową. Chodzi o zapowiadaną już od wielu lat inwestycję, mającą odmienić zarówno pochodzący z 1961 roku budynek, jak też jego otoczenie. Pierwotnie prace miały ruszyć jeszcze na przełomie 2020 i 2021 roku, jednak cały czas na drodze stawały kolejne przeszkody.

Niedawno unieważnione zostało ogłoszone jesienią ub. roku postępowanie gdyż okazało się, że inwestor zarezerwował na ten cel zbyt mało środków. Kwota, jaką przeznaczono na sfinansowanie zamówienia, wynosiła 17,2 mln zł, z kolei najtańsza oferta opiewała na 28,5 mln zł. Tym razem kolej przeznaczyła na to zadanie 32,3 mln zł.

W zakres planowanej inwestycji wchodzi m.in. wymiana dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana posadzek i instalacji, docieplenie budynku czy też ułożenie nowej elewacji. Na parterze obiektu mają się znaleźć m.in.: poczekalnia, kasy, toalety oraz lokale usługowe. Na górnej kondygnacji znajdzie się zaś miejsce dla pracowników zajmujących się zarówno obsługą odjeżdżających pociągów, jak też Straży Ochrony Kolei.

Wyburzony zostanie też łącznik po wschodniej stronie dworca jak też dwukondygnacyjny budynek stojący po jego zachodniej stronie. Tam powstaną tereny zielone oraz miejsca postojowe w tym dla osób niepełnosprawnych i taksówek, ładowarki dla pojazdów elektrycznych jak też stojaki rowerowe. Jak wynika z dokumentacji, wykonawca będzie miał 16 miesięcy na zrealizowanie inwestycji.

4 komentarze

 1. Chełm to stacja przesiadkowa dla braci z Ukrainy.

  • Bo co?
   Mieszkańcy Chełma nie potrzebują połączeń kolejowych?
   „Pola” od urodzenia jesteś s*wiecką s*ką czy dopiero później sprzedałaś się za kopiejki?

 2. sama kasa się znalazła . cudotwòrcy…

 3. na koniec wyjdzie ,że to dzięki PIS ha ha

Dodaj komentarz

Z kraju