Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły kolejne ośrodki narciarskie w naszym regionie. Narciarze mają już w czym wybierać

Właściciele i zarządcy stoków narciarskich w naszym regionie robią co mogą, aby stworzyć jak najlepsze warunki i rozpocząć sezon. Obecnie działają już trzy ośrodki.

W sobotę sezon rozpoczął kolejny w województwie lubelskim stok narciarski. Chodzi o ośrodek w Rąblowie w gminie Wąwolnica w powiecie puławskim. Naśnieżanie rozpoczęło się tam wraz z początkiem grudnia, aby zapewnić jak najlepsze warunki pracowało kilkanaście armatek. Obecnie pokrywa śniegu ma od 10 do 30 cm, czynne są dwie trasy, pierwsza o długości 160 m, druga mająca 300 m, do tego wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, gastronomia oraz pokoje. Jak zapewnia zarządca ośrodka, warunki do jazdy są dobre.

Tego samego dnia ruszył również stok narciarski w Chrzanowie w powiecie janowskim. Tutaj naśnieżanie rozpoczęto 30 października, obecnie jest od 25 do 40 cm śniegu a warunki na stoku są dobre. Miłośnikom białego szaleństwa udostępniono pięć tras o długości 100, 350, 450 i 550 m. Na górę wjazd możliwy jest jedynie kolejką, nieczynne są wyciągi orczykowe wypożyczalnia i serwis oraz karczma, jednak sprzedaż odbywa się tylko na wynos.

Stoki w Rąblowie i Chrzanowie są kolejnymi w naszym regionie, z których mogą korzystać narciarze. W czwartek 3 grudnia ruszyła Stacja Narciarska Kazimierz. Obecnie czynne są dwie trasy, pierwsza o długości 110 a druga licząca 590 metrów. Pokrywa śnieżna ma 30 cm a warunki na stoku są dobre. Dostępne są wypożyczalnia i serwis sprzętu, nieczynna jest zaś gastronomia.

Przygotowania do sezonu trwają też na stoku w Bobliwie. Armatki do naśnieżania ruszyły też w Stacji Narciarskiej Jacnia. Jak wyjaśnia zarządca ośrodka, planuje rozpoczęcie sezonu jeszcze przed świętami, jednak wszystko zależne jest od pogody.

(fot. Nart-Sport)

3 komentarze

  1. Głupi uśmiech na piance piwa

    Stoku w Bobliwie a nie Boblinie redakturze ?

  2. Głupi uśmiech na piance piwa

    I gitara ?panie redaktorze

Z kraju