690 680 960

Ruszyły kolejne ośrodki narciarskie w naszym regionie. Narciarze mają już w czym wybierać

Właściciele i zarządcy stoków narciarskich w naszym regionie robią co mogą, aby stworzyć jak najlepsze warunki i rozpocząć sezon. Obecnie działają już trzy ośrodki.

W sobotę sezon rozpoczął kolejny w województwie lubelskim stok narciarski. Chodzi o ośrodek w Rąblowie w gminie Wąwolnica w powiecie puławskim. Naśnieżanie rozpoczęło się tam wraz z początkiem grudnia, aby zapewnić jak najlepsze warunki pracowało kilkanaście armatek. Obecnie pokrywa śniegu ma od 10 do 30 cm, czynne są dwie trasy, pierwsza o długości 160 m, druga mająca 300 m, do tego wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, gastronomia oraz pokoje. Jak zapewnia zarządca ośrodka, warunki do jazdy są dobre.

Tego samego dnia ruszył również stok narciarski w Chrzanowie w powiecie janowskim. Tutaj naśnieżanie rozpoczęto 30 października, obecnie jest od 25 do 40 cm śniegu a warunki na stoku są dobre. Miłośnikom białego szaleństwa udostępniono pięć tras o długości 100, 350, 450 i 550 m. Na górę wjazd możliwy jest jedynie kolejką, nieczynne są wyciągi orczykowe wypożyczalnia i serwis oraz karczma, jednak sprzedaż odbywa się tylko na wynos.

Stoki w Rąblowie i Chrzanowie są kolejnymi w naszym regionie, z których mogą korzystać narciarze. W czwartek 3 grudnia ruszyła Stacja Narciarska Kazimierz. Obecnie czynne są dwie trasy, pierwsza o długości 110 a druga licząca 590 metrów. Pokrywa śnieżna ma 30 cm a warunki na stoku są dobre. Dostępne są wypożyczalnia i serwis sprzętu, nieczynna jest zaś gastronomia.

Przygotowania do sezonu trwają też na stoku w Bobliwie. Armatki do naśnieżania ruszyły też w Stacji Narciarskiej Jacnia. Jak wyjaśnia zarządca ośrodka, planuje rozpoczęcie sezonu jeszcze przed świętami, jednak wszystko zależne jest od pogody.

(fot. Nart-Sport)

3 komentarze

  1. Głupi uśmiech na piance piwa

    Stoku w Bobliwie a nie Boblinie redakturze 😁

  2. Głupi uśmiech na piance piwa

    I gitara 😁panie redaktorze

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej