Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyła rozbiórka spalonej hali. Czynności w sprawie pożaru prowadzi prokuratura (zdjęcia)

Wstępnie ustalono już, w którym miejscu pojawił się ogień, trwa teraz sprawdzanie, co było przyczyną pożaru. Jednocześnie ruszyła rozbiórka kompletnie zniszczonego przez płomienie budynku.

We wtorek rano rozpoczęły się prace mające na celu rozbiórkę hali u zbiegu ul. Grygowej i Pancerniaków w Lublinie, która spłonęła w czwartek wieczorem. Jak już informowaliśmy, ogień w dwukondygnacyjnym budynku o wymiarach ok. 15 na 50 metrów został zauważony około godziny 18. Akcja gaśnicza trwała 5,5 godziny i brało w niej udział 31 zastępów straży pożarnej, łącznie 103 strażaków. Straty wywołane pożarem wstępnie oszacowano na 5 mln złotych.

Dzisiaj do pracy przystąpiła ekipa, której zadaniem będzie rozbiórka hali oraz uprzątnięcie pogorzeliska. W międzyczasie oględziny prowadzi też prokurator. W pierwszej kolejności usunięto elementy dachu, które mogły stanowić zagrożenie dla osób dokonujących czynności w środku budynku. Po zakończeniu prac biegłych i prokuratury, prace zostaną wznowione.

Jak ustaliliśmy, dzięki relacjom świadków oraz analizom nagrań z kamer monitoringu ustalono już, w którym miejscu budynku pojawił się ogień. To właśnie tam skupiły się wszystkie czynności.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Konstrukcja stalowa, dla tego typu obiektu? Jak to coś przechodziło odbiory strażaka?

  2. niby nic ale przyczepić się trzeba, przecież w polsce żyjemy.
    jak w mieście orlik może przeszkadzać czy coś cię jeszcze dziwi?

    • Racja w Polsce ostatnio nic już nie powinno dziwić… skoro jakaś zboczona spasiona idiotka może spacerować po mieście i bezkarnie wykrzykiwać w megafon wulgaryzmy, a Policja nic z tym nie robi choć Kodeks Wykroczeń to reguluje, to naprawdę chyba żyjemy na końcu czasów.

  3. to jakieś wydarzenie w mieście inspiracji ? Ważniejsze było ogladanie światełek na mostku przy parku Ludowym przez jaśnie inspiratora